Понад 140 постраждалих від сексуального насильства під час війни подали заяви на репарації
На участь у пілотному проєкті надання невідкладних проміжних репарацій постраждалим від сексуального насильства, пов’язаного зі збройною агресією, наразі зареєструвалися 142 особи, серед яких є жінки, чоловіки і діти.
Про це заявила віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина на пресконференції щодо реагування на сексуальне насильство під час війни, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Наразі пілотний проєкт передбачає надання невідкладних проміжних репарацій 500 постраждалим. 142 особи, включаючи жінок, чоловіків і дітей, вже подали свої звернення і отримали відповідні підтвердження і визнання, що вони стали жертвами злочинів. 40 осіб уже отримали відповідні репарації», - сказала Стефанішина.
За її словами, ці люди особисто для неї є прикладом людської стійкості і невпинного руху до справедливості.
«Ми чудово усвідомлюємо, що шлях до справедливості абсолютно далекий від завершення, ми знаємо, що масштаб страждань виходить далеко за межі цифр у 500 постраждалих… Тому ми плануємо перетворити цю пілотну ініціативу на повноцінну національну програму і будемо над цим працювати. Звичайно, ми працюватимемо над тим, щоб саме Росія виплачувала ці репарації і таким чином відновлювала справедливість», - наголосила Стефанішина.
Як повідомляв Укрінформ, на початку березня в Україні стартував пілотний проєкт невідкладних проміжних репарацій для постраждалих від сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом. Сума репарацій становить €3 тисячі. Термін пілотної фази - до кінця жовтня 2024 року.
В Україні від початку повномасштабної війни зареєстровані 274 справи за статтею «сексуальне насильство».
Фото ілюстративне