Близько 60% працездатних українських біженців в Естонії знайшли роботу
В Естонії тимчасовий захист отримали майже 30 тисяч українських біженців, близько 20 тисяч з них – працездатного віку від 20 до 64 років. Вивчення естонської мови та налагодження побуту сприяли тому, що наразі майже 60% з них мають роботу.
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на естонського мовника ERR.
Керівниця відділу послуг для роботодавців естонської Каси з безробіття Катрін Лійваметс та віцеканцлерка Міністерства економіки та комунікацій з питань праці Улла Саар зазначили, що українці все активніше виходять на ринок праці завдяки тому, що вони вже влаштовують побут і мають певні плани на майбутнє.
«Де жити, де діти ходитимуть до дитячого садка чи школи? Плани стали чіткішими: залишитися тут на більш тривалий термін, поки йде війна. Прийнявши рішення залишитися тут, люди починають шукати роботу, бажаючи зробити внесок у добробут своїх сімей і брати участь у житті товариства», – сказала Саар.
Зазначається, що близько 40% українців зайняті некваліфікованою працею, з них майже чверть працює в обробній промисловості. Частково це пояснюється тим, що здобута на батьківщині освіта не відповідає естонським стандартам. Водночас організовуються курси підвищення кваліфікації.
Як підкреслила Лійваметс, найкращим позитивним прикладом стали медичні працівники, чия кваліфікація не вважалася достатньою для роботи в Естонії. «Тартуська школа охорони здоров'я організувала для них річну програму. Люди досить активно підвищували свої знання та навички, паралельно вивчаючи естонську мову», - пояснила чиновниця.
Таким чином, рівень безробіття серед українців в Естонії знизився. Наразі в Естонії зареєстровано близько 3100 безробітних українців, що становить 6,5% від загальної кількості безробітних у країні.
Як повідомляв Укрінформ, у травні естонський Департамент поліції та прикордонної охорони навів дані, згідно з якими упродовж останніх шести місяців кількість українських біженців в Естонії почала знижуватися.
Фото: Ken Mürk/ERR