В ООН розробили платформу для українських біженців та переселенців
Управління верховного комісара ООН у справах біженців розробило платформу для українських мігрантів та внутрішньо переміщених осіб «Україна – це Дім», яка надаватиме інформацію про перебування українців за кордоном, повернення в Україну, житло, роботу та інші види допомоги.
Про це йшлося під час зустрічі першої віцепрем’єр-міністерки – міністерки економіки Юлії Свириденко з представницею УВКБ ООН в Україні Кароліною Біллінг, передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу міністерства.
Зазначається, що за сприяння Мінекономіки платформа буде наповнюватися інформацією про актуальні можливості щодо працевлаштування, навчання, підприємництва.
«Створення умов для повернення українців додому – одне з пріоритетних завдань, над яким нині працює держава. Мета уряду – створити умови для працевлаштування і створення власних бізнесів українцями, можливості придбати власне житло на доступних умовах, впровадження інструментів для навчання та перекваліфікації», - зазначила Свириденко.
За її словами, на платформі українці у різних країнах зможуть отримати актуальну інформацію щодо економічних можливостей в Україні.
Інформаційна платформа «Україна – це Дім» надаватиме вичерпну інформацію про право на подальше перебування в приймаючих країнах, питання, які безпосередньо стосуються тих, хто повертається в Україну, включно з посиланнями на програми підтримки, інструменти, доступні від партнерів і приватного сектору в таких сферах, які стосуються придбання житла, працевлаштування й інших видів допомоги. Крім того, платформа підтримує внутрішньо переміщених осіб в Україні, надаючи довідкову інформацію про пільги та доступні послуги.
Посилання на платформу – https://ukraineishome.org/uk/.
Як повідомляв Укрінформ, на початок травня УВКБ ООН в Україні разом із партнерами відремонтували 90 приватних будинків в Бородянській громаді та встановили 10 модульних будинків.
Загалом, УВКБ ООН встановило вже 85 модульних будинків у Київській області. Управління верховного комісара ООН у справах біженців також провело ремонтні роботи у понад 2500 пошкоджених внаслідок війни будинках у регіоні.