В Україні запускають низку проєктів для розбудови безбар’єрного простору і шукають інвесторів

Мінсоцополітики започатковує низку проєктів для розбудови безбар’єрного простору в Україні і шукає донорів для їх подальшого втілення та поширення.

На цьому під час засідання Ради з прав людини, гендерної рівності та різноманіття при Міністерстві закордонних справ України наголосила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович, передає кореспондент Укрінформу.

«У нас є шість реабілітаційних центрів, на базі яких ми розгортаємо тренувальні майданчики для людей, що користуються корисними кріслами, для людей на протезах, для людей, які втратили чи мають порушення зору. Цей проєкт потребує €360 мільйонів інвестицій», - зазначила Жолнович.

Один майданчик вже працює у Вінниці, його послугами мають змогу скористатися люди з порушеннями зору. Частково адаптаційні сервіси доступні й в інших центрах соціальної допомоги, але міністерство шукає фінансування для повноцінного розгортання проєкту.

Ще один проєкт, започаткований до початку повномасштабного вторгнення, наразі потребує розширення.

Читайте також: Безбар’єрне середовище намагаються створювати самостійно 24% українців – Зеленська

«Ми хотіли б закупити для громад, особливо маленьких, де села розташовані на великій відстані одне від одного, 2000 інклюзивних мікроавтобусів. Сьогодні дуже багато людей повертаються у громади із травмами і не мають можливості дістатися навіть до лікаря. Ми хочемо допомогти громадам організувати послугу соціального таксі», - наголосила міністерка.

Вона підкреслила, що переоблаштування одного такого автомобіля у середньому коштує до €36 тисяч. Щоб реалізувати цей проєкт, можна організувати спільну закупівлю засобів пересування через гуманітарний рахунок Мінсоцполітики.

«Ще я просила б допомогти нам із трансформацією закладів для проживання людей літнього віку та людей з ментальними особливостями. Наразі у нас тільки 80 геріатричних закладів. Ще близько 22 тисячі людей з ментальними порушеннями проживають у спеціалізованих закладах. Всі вони по суті перебувають в ізоляції. Але багато людей не мають доступу навіть і до такого роду закладів», - зазначила Жолнович.

Із початком повномасштабної війни мешканців таких закладів доводиться евакуйовувати із зони бойових дій і з територій, наближених до зони бойових дій. Щоб не продовжувати практику розміщення людей у заклади закритого типу, Мінсоцполітики почало впровадження послуги підтриманого проживання.

Читайте також: В ОП розповіли про шість напрямів роботи над створенням безбар’єрного середовища

«Ми розрахували вартість такої послуги і дуже просимо допомогти громадам створити фонд соціального житла - переформатувати квартири або будинки за певними нормами та стандартами, щоб надавати послугу підтриманого проживання. Щоб літні люди або люди з ментальними порушеннями не буди ізольованими, щоб вони не втрачали можливості для спілкування та соціалізації», - додала міністерка.

Як повідомлялося, держава нині працює над створенням нових інструментів реабілітації людей з інвалідністю. Над відновленням фізичного та ментального здоров’я потрібно працювати не тоді, коли така людина пройде Медико-соціальну експертну комісію (МСЕК), а відразу, щойно вона потрапляє до лікарні.