$30 тисяч за посаду директора ринку: завершили слідство щодо депутата Київради Трубіцина
Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершила досудове розслідування щодо депутата Київради, якого викрили на одержанні 1,39 млн грн хабаря за обіцянку призначити заступником директора, а потім і директором КП "Житній ринок".
Як передає Укрінформ, про це САП повідомила у Фейсбуці.
“18 липня прокурор САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно депутата Київської міської ради (голови однієї з постійних комісій Київради), якого викрито на одержанні 1,39 млн гривень неправомірної вигоди”, - ідеться у повідомленні.
Детективи Національного антикорупційного бюро відкрили матеріали справи стороні захисту для ознайомлення.
У межах досудового розслідування встановлено, що у лютому – березні 2021 року депутат Київради, будучи головою постійної комісії з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою, за пособництва свого помічника та наближеної особи висловив прохання громадянину надати неправомірну вигоду за призначення наперед визначеної особи на керівну посаду в комунальному підприємстві “Житній ринок”.
У ході розмов депутат неодноразово заявляв, що має безпосередній вплив на кадрову політику департаменту благоустрою і департаменту промисловості та розвитку підприємництва Київської міської державної адміністрації, яким, зокрема і підпорядковане вищевказане комунальне підприємство.
Так, за 30 тис. доларів народний обранець обіцяв “призначити” визначену особу на посаду заступника директора Житнього ринку з подальшим призначенням її на посаду директора.
Крім того, депутат обіцяв надавати відповідну підтримку та регулювати деякі питання, що стосувались ведення новим керівництвом у “розумних межах” незаконної діяльності.
“Співбесіду”, під час якої було озвучено бачення подальшої діяльності комунального підприємства, депутат провів в одному із книжкових магазинів столиці.
14 червня 2024 року за процесуального керівництва прокурорів САП детективи заочно повідомили особі про підозру за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України.
Крім того, про підозру повідомили його помічнику та наближеній особі.
5 червня 2023 року колегія суддів Вищого антикорупційного суду задовольнила клопотання прокурора САП про оголошення в міжнародний розшук указаного депутата, обвинуваченого в одержанні 1,39 млн грн неправомірної вигоди.
Як повідомлялось, журналісти проєкту "Схеми" (Радіо Свобода) заявили, що депутат Київської міської ради Владислав Трубіцин, якого САП та НАБУ обвинувачують у хабарництві і який двічі не з'явився на засідання Вищого антикорупційного суду, 13 травня 2023 року виїхав за кордон у напрямку Польщі за дозволом голови Державної прикордонної служби Сергія Дейнеки на підставі листа від очільника Головного управління розвідки Кирила Буданова.
У червні 2023 року Вищий антикорупційний суд задовольнив клопотання САП про оголошення Трубіцина в міжнародний розшук.
Також у червні цього ж року колегія суддів Вищого антикорупційного суду стягнула з Трубіцина 9,8 млн грн застави.