ЦПД розвінчав спроби роспропаганди видати історію з лікарем після удару по Охматдиту за фейкову
Телеграм-канали РФ поширюють відеозапис, на якому особа в одязі Нацполіції України наносить штучну кров на буцімто лікаря дитячої лікарні «Охматдит» начебто після російського ракетного удару. Але це відео — фейкове.
Про це у Телеграмі застерігає Центр протидії дезінформації при РНБО, передає Укрінформ.
За словами пропагандистів, наслідки ракетного удару по дитячому медзакладу нібито зрежисували. Однак у ЦПД наголошують, що навпаки - зрежисоване те відео, яке поширюють роспропагандисти. «Верифікувавши інформацію у Національній поліції України, Центр повідомляє, що це відео – сценічна робота російських пропагандистів», - йдеться у повідомленні.
У ЦПД звернули увагу на те, що форма та взуття акторів повністю нові і чисті, а у поліцейських, які працювали на місці, форма була запиленою.
«На відео у буцімто поліцейського відсутня поясна система (зброя, кобура, рація, аптечка тощо) та кавер (чохол для шолома). Також розміщення шеврона з символікою Нацполіції порушує правила носіння однострою. Протягом тривалого часу поліцейські не забезпечуються берцями, правоохоронці мають спеціальні кросівки», - заявили в ЦПД.
Зазначається, що волосся «лікаря» на відео російських пропагандистів за всіма візуальними ознаками нагадує перуку.
«Матеріали лікарського одягу в реальності та на відео абсолютно різні. Крім того, на формі справжнього лікаря є горизонтальний шов на спині. На формі російського актора – шов відсутній», - пояснили у ЦПД.
У РНБО заявили, що з метою виправдання та відбілювання репутації російських терористів, роспропаганда вдається до поширення абсурдних і безглуздих відеофейків, які приречені на провал.
Як повідомлялося, 8 липня Росія завдала ракетного удару по київській дитячій лікарні «Охматдит», де лікуються діти з усієї України.
Після цього удару РФ у мережі було широко розповсюджене фото дитячого хірурга Олега Голубченка із закривавленим халатом, який оперував п'ятимісячну дитину, коли російська ракета прилетіла просто в Охматдит.
Як повідомляв Укрінформ, одразу після замаху на Трампа російські медіа почали розкручувати фейк про "український слід".