В Україні кількість втрат серед цивільних у липні була найвищою з жовтня 2022 року - ООН
Моніторингова місія ООН із прав людини в Україні заявила, що у липні цього року кількість загиблих і поранених серед цивільного населення в Україні є найбільшою від жовтня 2022 року.
Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у звіті організації.
В організації зазначили, що в липні спостерігається продовження тенденції зростання кількості втрат серед цивільних осіб, яка триває з березня 2024 року.
Наголошується, що у липні внаслідок атак загинули щонайменше 219 цивільних осіб і 1018 отримали поранення.
«Кількість втрат серед цивільних осіб в липні була найвищою з жовтня 2022 року, коли загинули 317 цивільні особи і 795 було поранено. Найбільша кількість втрат була зафіксована 8 липня, коли російські збройні сили завдали ударів високоточними ракетами по цілях у Києві, Дніпрі, Кривому Розі (Дніпропетровська область) і Київській області. Загалом під час атак 8 липня загинули щонайменше 43 цивільні особи, у тому числі 5 дітей, а 147 зазнали поранення, у тому числі 7 дітей», – йдеться у звіті місії.
В ООН уточнили, що найбільша кількість втрат серед цивільних осіб була спричинена тоді, коли ракета або уламки ракети, збитої ППО, влучили в житловий будинок у Шевченківському районі Києва (13 загиблих і 20 поранених), бізнес-центр у Солом’янському районі Києва (6 загиблих і 10 поранених), медичний центр у Дніпровському районі Києва (9 загиблих і 5 поранених), дитячу лікарню «Охматдит» у Києві (2 загиблих і 18 поранених) та адміністративні будівлі ремонтно-механічного заводу в Кривому Розі (10 загиблих, 46 поранених).
Загалом переважна більшість жертв серед цивільного населення (90%) і пошкоджень освітніх і медичних установ (86%), як і раніше, припадає на територію, підконтрольну Україні. Зокрема, атака 8 липня зруйнувала або пошкодила кілька медичних закладів по всій Україні, в тому числі ракета вразила дитячу лікарню «Охматдит», повністю зруйнувавши будівлю токсикологічного відділення.
«Детальна оцінка місця падіння ракети, свідчення очевидців і відеозаписи, в тому числі зняті безпосередньо перед падінням ракети, вказують, що це було пряме влучання по лікарняному комплексу, а не падіння уламків від перехоплення ракети системою ППО», – зазначили у місії.
Як повідомляв Укрінформ, дослідники Conflict Armament Research (CAR) виявили, що ракета, якою Росія вдарила по дитячій лікарні «Охматдит» 8 липня, була виготовлена за кілька тижнів, а то й днів до атаки.