Міноборони змінює правила роботи з рапортами військовослужбовців
Міністерство оборони України впроваджує нові правила щодо подання та розгляду рапортів військовослужбовців.
Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба МОУ.
"До цього часу в нормативці не було єдиного акту, який би регулював питання рапортів. Це призводило до проблем з інформуванням військовослужбовців щодо результату розгляду поданих ними рапортів, їх відстеження та навіть можливого певного зловживання командирів у цій сфері. Зараз ми започатковуємо нову систему, яка дозволить навести порядок у цій сфері, встановити чіткі строки, правила та відповідальність за їх порушення. Це дасть змогу захистити права військовослужбовців та полегшити розгляд важливих питань", - наголосила заступниця міністра оборони Наталія Калмикова.
Як зазначається, зміни спрямовані на захист прав військових, встановлення чітких строків розгляду звернень та підвищення відповідальності командирів. Також нові правила визначають поняття рапорту та його форму – усну, письмову та електронну, й встановлюється чітка послідовність і порядок погодження рапорту командирами.
"Так, відповідно до нових правил, розгляд паперового рапорту військовослужбовців всіма його прямими командирами здійснюється невідкладно, але не пізніше ніж за 48 годин із часу його подання щодо питань, які стосуються: військової дисципліни, обов’язків особового складу під час виконання бойових наказів (розпоряджень), збереження життя та здоров’я особового складу, відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин. Рапорти щодо інших питань розглядаються у строк не більше 14 днів із дня його подання", - зазначили в пресслужбі.
За інформацією Міноборони, нові правила вводять обов’язкове обґрунтування у разі непогодження рапорту та чіткі строки його розгляду. Також відмова у розгляді рапорту має бути вмотивованою, при цьому непогодження рапорту безпосередніми командирами не перешкоджає подальшому руху рапорту для його розгляду та прийняття рішення.
Наказ також встановлює наслідки порушення виконавської дисципліни щодо розгляду рапортів та зловживання правами на подання рапортів. При цьому новий Порядок гарантує неможливість притягнення до відповідальності за факт подання рапорту.
Як повідомляв Укрінформ, за даними станом на 11 серпня, 52 тис. українських військових авторизувалися в мобільному застосунку "Армія+".