СБУ затримала начальників Бориспільського і Бучанського ТЦК, які «заробили» $1 мільйон на ухилянтах
Служба безпеки України затримала начальників Бориспільського і Бучанського територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також їхнього спільника, які «заробили» на схемі з ухилення від мобілізації понад 1 млн доларів.
Як передає Укрніформ, про це повідомляє пресцентр СБУ.
СБУ та Офіс генерального прокурора за сприяння керівництва Міністерства оборони та командування Збройних сил України ліквідували ще одну схему ухилення від мобілізації.
У результаті комплексних заходів у Київській області затримали трьох організаторів оборудки. Ними виявились очільники двох районних ТЦК столичного регіону та їхній спільник – громадянин країни Південного Кавказу.
Під час обшуків у помешканнях та автомобілях затриманих виявили понад 1,2 млн доларів. Більшість вилученої готівки фігуранти зберігали у спеціально облаштованих схованках під підлогою та за обшивкою стін власних осель.
Як встановило розслідування, фігуранти пропонували військовозобов’язаним своє сприяння в уникненні призову на підставі підроблених документів про непридатність до служби за станом здоров’я.
За матеріалами справи, вартість таких послуг становила 37 тис. доларів з однієї людини.
У цю суму входила підготовка повного пакета документів, зокрема фіктивних меддовідок, а також супровід під час проходження військово-лікарської комісії.
Для реалізації схеми посадовці військкоматів використовували особисті зв’язки серед представників ВЛК, яких втемну залучали до злочинної схеми.
Потім фіктивні документи використовували для зняття потенційних призовників з військового обліку, що давало їм можливість втекти за кордон.
Для пошуку ухилянтів та передачі грошей посадовці ТЦК залучили свого знайомого-іноземця.
Військова контррозвідка СБУ затримала посередника у столичному ресторані, коли він одержував 50 тис. доларів від нових клієнтів. Після цього в службових кабінетах затримали обох посадовців ТЦК.
Додатково під час обшуків в оселі іноземця виявлено велику кількість зброї, зокрема пістолет з глушником, походження якої зараз встановлюється.
Слідчі СБУ оголосили затриманим про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань); ч. 3 ст. 369 (неправомірна вигода, надана службовій особі, яка займає відповідальне становище, вчинена за попередньою змовою групою осіб).
Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує до 8 років тюрми.
Тривають комплексні заходи для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності.
Комплексні заходи проводили спільно з Командуванням Сухопутних військ та Командуванням медичних сил ЗСУ за процесуального керівництва Офісу генпрокурора.
Як повідомляв Укрніформ, у Тернопільській області судитимуть депутата сільської ради, який під виглядом волонтерів переправив за кордон 74-х військовозобов’язаних.