Україна отримала від ВООЗ 23 автомобілі швидкої допомоги
Міністерство охорони здоров'я України отримало від Всесвітньої організації охорони здоров’я за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та уряду Німеччини 23 автомобілі швидкої допомоги.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє МОЗ.
«Сьогодні ми передаємо Україні додаткові транспортні засоби для покращення своєчасності та якості медичних послуг, що надаються пацієнтам під час війни, а також для зміцнення спроможності системи охорони здоров'я у реагуванні на виклики, пов’язані з війною», - заявив директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганс Анрі П. Клюге.
«Швидкі» спроєктовані як мобільні відділення інтенсивної терапії. Вони використовуватимуться для надання допомоги пацієнтам, які потребують додаткових заходів з підтримки життя під час транспортування до лікарень та між лікарнями.
Автомобілі оснащені необхідними засобами життєзабезпечення, зокрема дефібриляторами-моніторами, апаратами штучної вентиляції легенів пацієнта, обладнанням для подачі медичного кисню, інфузійними насосами, апаратами електрокардіографії, ношами, травматологічним обладнанням, що дозволять транспортувати важкопоранених пацієнтів до медичних закладів.
Доставлення «швидких» стало можливим завдяки фінансуванню USAID та уряду Німеччини.
«Сполучені Штати залишаються відданими підтримці народу України. З цією метою USAID продовжуватиме надавати значну підтримку системі охорони здоров'я та іншим службам, що рятують життя. Ці автомобілі швидкої допомоги є лише одним із прикладів широкого спектра медичної допомоги, яку ми та наші партнери, такі як ВООЗ, надаємо українському народу», - повідомила директорка Місії USAID в Україні Джулі Кьонен.
Автівки вже розподілені між регіональними центрами екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, зокрема у Запорізькій, Донецькій, Харківській, Дніпропетровській, Одеській, Сумській областях.
Як повідомляв Укрінформ, Міністерство охорони здоровʼя отримало 16 спеціальних автомобілів-рефрижераторів, які використовуватимуть для доставки вакцин з дотриманням умов «холодового ланцюга».