Стартував конкурс «Співпростір» для журналістів, які зацікавлені змінювати культуру ставлення до тварин
Соціальна ініціатива Save Pets of Ukraine за підтримки компанії Kormotech та ГО «Інтерньюз-Україна» оголошує другий щорічний всеукраїнський конкурс журналістських робіт «Співпростір». Конкурс проходитиме під слоганом «Країна, дружня до тварин».
До участі запрошуються журналісти з національних та регіональних медіа, які зацікавлені у висвітленні тем, пов’язаних з тваринами, екологією, соціальною відповідальністю та зоозахистом, передає Укрінформ.
Метою конкурсу є привернення уваги суспільства до актуальних тем захисту тварин. Адже гуманне ставлення, формування інклюзивного середовища для комфортного співіснування та відповідальної адопції тварин — є показником зрілості суспільства.
«Ми в Kormotech віримо, що світ має бути комфортним і доброзичливим місцем не лише для людей, а й для тварин. Ми прагнемо об’єднати тих, хто вважає, що зараз фокус на проблемах тварин недоречний, та тих, хто присвячує своє життя порятунку чотирилапих і захисту їх прав, задля спільної мети — побудувати світ, де кожне життя дійсно важливе, і де всі ми об’єднані ідеєю створення надійного, безпечного й інклюзивного світу любові та поваги, — переконана Аліна Смишляк-Борода, директорка з управління репутацією та КСВ Kormotech. — Торік ми започаткували конкурс для журналістів, що пишуть про тварин. Цьогоріч і надалі плануємо підтримувати та розвивати цю ініціативу, щоб голос за наше довкілля залишався на порядку денному».
Нагадаємо, компанія Kormotech вже понад 20 років турбується про життя та добробут котів і собак, реалізуючи низку соціальних ініціатив. За цей час було втілено понад 14 значущих проєктів, серед яких: курс гуманної освіти для учнів 7-х класів «Маленький принц», щорічна ініціатива «Візьми собаку на роботу», школа для ветеринарів Optimeal Expert, безкоштовна ветеринарна гаряча лінія та онлайн-платформа Optimeal Expert 9100, платформа для адопції Look 4 Paws, а також глобальний ланцюжок допомоги українським тваринам, що постраждали від війни Save Pets of Ukraine. Головною метою Kormotech є зміна культури ставлення до тварин — як до членів сім’ї та компаньйонів, не лише в Україні, а й в Східній Європі.
Глобально тема відповідального ставлення до чотирилапих включає різноманітні аспекти: продуману, усвідомлену адопцію; фізичну опіку, що проявляється в закритті базового рівня їх потреб, як-то вакцинація, стерилізація, забезпечення щоденного повноцінного харчування; допомога тваринам на різних рівнях: від державного до приватного; зміна ставлення до чотирилапих, як до повноправних компаньйонів для людей, які можуть супроводжувати свого петперента будь-де та будь-коли; підтримка тварин, що страждають від наслідків повномасштабної війни. Адже через бойові дії питання травм, захворювань, інвалідності та адопції безпритульних чи тварин із притулків постає особливо гостро.
«Ми хочемо, щоб голоси тварин і тих, хто допомагає їм, були почуті як на національному, так і міжнародному рівні. Це надзвичайно важливо саме зараз, коли війна ставить нові виклики перед людьми і тваринами. Історії про порятунок мають не лише емоційну цінність. Вони слугують символами відданості, людяності та сили. Кожен такий випадок сприяє тому, щоб більше людей звертали увагу на проблеми тварин і допомагали формувати відповідальне суспільство, де життя кожного має значення, — зазначила Ірина Лозова, координаторка соціальних проєктів у компанії Kormotech. — Історії успішної адопції котів і собак з інвалідністю або тварин, врятованих із зони бойових дій, мають особливу силу. Вони не просто демонструють героїзм і самовідданість, а й допомагають змінити культуру ставлення до тварин».
«Для «Інтерньюз-Україна» партнерство в конкурсі «Співпростір» — це внесок у розвиток відповідального й креативного медіаконтенту, що сприяє соціальним змінам. Завдяки участі в ньому журналісти зможуть не тільки висвітлити питання гуманного ставлення до тварин, а й поекспериментувати з форматами матеріалів та вдосконалити свої навички. І ми раді бути причетними до цього», — пояснила Наталя Руденко, операційна директорка ГО «Інтерньюз-Україна».
Умови конкурсу:
- Опублікувати* в медіа матеріал на одну з тем, запропонованих організаторами, у період з 8 жовтня 2024 року до 1 грудня 2024 року.
- Заповнити реєстраційну форму та надіслати посилання на опублікований матеріал та/або файл із ним**.
Дедлайн подачі заявок — до 4 грудня 2024 року включно.
Дані про себе учасниця/учасник вносить у відповідні розділи онлайн-анкети для реєстрації, туди ж додає посилання на матеріал чи прикріплює файл. Надсилати матеріали поштою чи на електронну адресу не потрібно.
Згідно з тематикою та особливостями робіт, організатори визначать переможців, які отримають грошові винагороди: гран-прі — 30 тис. грн, призи за І, ІІ та ІІІ місця — 20, 15 та 10 тис. грн відповідно. Спеціальна відзнака за найоригінальніший формат висвітлення — 12 тис. грн. Також наш тематичний партнер заходу обере переможця, чия стаття буде опублікована на офіційному блозі сайту бренду суперпреміального харчування для котів та собак Optimeal.
Нагородження переможців конкурсу відбудеться 23 грудня 2024 року. Про час і місце проведення церемонії нагородження повідомлять згодом.
Організатор конкурсу:
Громадська організація "Ю-Хартс Україна"
Код ЄДРПОУ: 45387375
Юридична адреса: 79026, Україна, Львівська обл., м. Львів, вул. Лукаша М., буд. 4а, кв. 4
Генеральний партнер конкурсу:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Кормотех"
Код ЄДРПОУ: 32673400
Юридична адреса: 81062, Україна, Львівська обл., Яворівський р-н, с. Прилбичі
Інформаційний партнер конкурсу:
Громадська організація "Інтерньюз-Україна"
Код ЄДРПОУ: 23731143
Юридична адреса: 04112, Україна, м. Київ, вул. Ризька, 15
Тематичний партнер конкурсу: Cуперпреміальний бренд їжі для котів та собак Optimeal.
Пропоновані тематичні вектори під час написання матеріалів:
- Нове життя: історії адопції тварин під час війни.
- Людина, тварина, середовище: найкращі практики рівноправного співіснування. Досвід України та світу.
- Екоцид в Україні: вплив на екосферу та біорізноманіття. Взаємна підтримка: історії порятунку тварин (та їхніх людей) в Україні.
- Пет-френдлі країна: відповідальне ставлення та безбар’єрне середовище для тварин.
- Робота притулків для тварин в умовах війни: виклики та рішення.
- Тварини і корпоративна соціальна відповідальність: зоозахисні ініціативи українського бізнесу.
Теми, до дослідження яких ми хочемо заохотити та мотивувати створювати матеріали:
- Чотирилапі герої: від бойових місій до терапії. Історії котів і собак, які рятують життя під час війни військовим та цивільним.
- Тварини з інвалідністю: від психологічної допомоги до соціалізації в нових умовах.
Контакти організаторів:
- Валерія Волик, менеджерка із зовнішніх комунікацій Save Pets of Ukraine, +38(063)9859287, save.pets.ua@kormotech.com.ua
- Анастасія Столяр, менеджерка із зовнішніх комунікацій Kormotech, +38(096)4184102, anastasia.stolyar@kormotech.com.ua
*До участі приймаються матеріали, опубліковані на шпальтах друкованих медіа чи на офіційних сайтах онлайн-медіа, випущені в теле- та радіоефірі в період з 8 жовтня 2024 року до 1 грудня 2024 року включно. Публікації конкурсних робіт можуть бути продубльовані в офіційних акаунтах медіа в соціальних мережах чи на каналах YouTube, але публікації, зроблені ТІЛЬКИ в соціальних мережах, до участі в конкурсі не приймаються.
**Для уникнення конфлікту інтересів до участі в конкурсі не допускаються співробітники Організатора, Інформаційного партнера, Партнерів та Спонсорів, організацій, які представляють члени журі, навіть якщо вони є вільними журналістами чи штатними журналістами за сумісництвом.