Скарги щодо булінгу на сайт АІКОМ подали більш як 50 дітей - Міносвіти
На сайт АІКОМ повідомили про булінг уже 52 дитини.
Про це повідомило Міністерство освіти та науки, передає Укрінформ.
"Булінг - це не просто образливі слова чи агресивна поведінка. Це систематичне цькування, яке може зламати людину зсередини. Діти й підлітки, які стали жертвами булінгу, часто страждають мовчки, боячись говорити про свої переживання. Новий інструмент дає змогу швидко створити скаргу і повідомити школу й поліцію про булінг онлайн, а також отримати поради, якщо ви стали жертвою чи свідком булінгу", - наголосили у міністерстві.
В МОН нагадали, що на початку жовтня на сайті АІКОМ було впровадежно опцію швидкого повідомлення про випадки булінгу.
Заяву можна подати анонімно (доступно тільки для дітей) та зі вказанням контактної інформації (доступно для дітей та батьків/інших законних представників).
Після надсилання скарги дитині буде запропоновано звернутися на "гарячу лінію" (за бажанням) та ознайомитися з матеріалами про те, як підтримати себе та не боятися розповісти про булінг дорослим.
Директор закладу освіти, отримавши анонімну скаргу, все одно має скликати комісію, але без залучення дитини. На засіданні комісія обговорить цей випадок, визначить план дій для профілактики та запобігання булінгу (це можуть бути додаткові виховні години для цього класу, заняття зі шкільним психологом тощо).
Звертаємо увагу, що керівник закладу освіти має обмежені можливості для підтримки та допомоги, якщо в анонімній заяві не зазначено учасників булінгу та потерпілий/-а, клас чи школу.
Після подання абсолютно анонімної заяви (без зазначення класу та школи) дитині буде запропоновано отримати психологічну допомогу в чат-боті АнтиБулінгБот або звернутися на дитячу гарячу лінію за номером 116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00), на гарячу лінію щодо булінгу за номером 116 000.
Відкрита скарга автоматично надсилається не тільки директору закладу освіти, а й у поліцію. Заклад освіти так само скликає спеціальну комісію, але тепер запрошує на неї жертву та учасників булінгу (якщо потрібно, також батьків).
У формі діалогу комісія з’ясовує, чому стався конфлікт, яка мотивація в кожної зі сторін та як можна ситуацію розвʼязати. На основі отриманої інформації проводяться відповідні дії щодо запобігання та протидії булінгу.
За потреби може бути залучена поліція, адже Закон України передбачає цивільну, адміністративну та навіть кримінальну відповідальність за булінг.
Як повідомляв Укрінформ, за даними Міністерства освіти та науки, понад 53% учнів коли-небудь стикалися з булінгом у школі, але лише половина з них повідомила про це батькам чи вчителям.
Фото ілюстративне