Рада внесла зміни до процедури проходження МСЕК
Верховна Рада підтримала у в цілому закон щодо удосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи.
Про це повідомила у співголова фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко у Телеграмі, передає Укрінформ.
Законодавчу ініціативу №11225 було підтримано 284 голосами народних депутатів.
Метою закону є проведення точкових змін окремих процедур проходження медико-соціальної експертизи.
Згідно з ухваленим документом, медико-соціальну експертизу проводитимуть комісії першого, другого та інших рівнів відповідно до розподілу, визначеного Кабінетом міністрів.
Регламентується, що особі, яка проходить комісію, має бути надано рішення МСЕК з мотивувальною частиною, його обґрунтуванням.
Встановлено, що максимальні строки ухвалення рішення за результатами медико-соціальної експертизи визначаються Кабміном.
Також передбачено, що Кабміном встановлюється перелік підстав, за яких засідання МСЕК проводяться в дистанційному форматі або організовуються виїзні засідання.
Водночас передбачається можливість присутності на засіданні МСЕК адвоката особи, її законного представника, та/або лікаря або фахівця з реабілітації в сфері охорони здоров'я.
Надається право самостійно здійснювати відео-, аудіофіксацію засідання МСЕК щодо особи з використанням технічних засобів.
Як повідомлялося, на виконання рішення РНБО МОЗ вирішив ліквідувати Центральну МСЕК до 27 жовтня. За даними МОЗ в Україні наразі є понад 350 МСЕК, у яких працює близько 1200 лікарів.
Функції центральної МСЕК виконуватиме Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності.