Деякі європейські країни заздрять силі українського громадянського суспільства - Матернова

Україну неможливо звинуватити в тому, що вона недемократична, зокрема, завдяки сильному громадянському суспільству.

Про це заявила посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова на форумі «Демократія під час війни: досвід України та уроки для світу», передає кореспондент Укрінформу.

«Одним з українських уроків про демократію під час війни для мене є сила громадянського суспільства та здатність впливати, виконувати роль сторожового пса, використовувати досвід… Я думаю, що в деяких країнах ми насправді із заздрістю дивимося на силу українського громадянського суспільства, і те саме стосується незалежних ЗМІ», – сказала Матернова.

Вона додала, що до повномасштабного вторгнення Україну можна було б багато в чому звинуватити – корупція, слабка державна система – але не в тому, що Україна недемократична.

«Динамічна демократія вроджена у бунтарський дух, який має Україна», – сказала посол ЄС.

Дипломат додала, що Брюссель уважно спостерігає за тим, щоб не було надмірного обмеження демократії під час воєнного стану, а також запевнила в продовженні підтримки України і її громадянського суспільства.

«Я дуже сподіваюся, що скринінг, що триває і проходить дуже добре, стане хорошою основою, щоб держави-члени Європейського Союзу назвали дозвіл на фактичне відкриття кластеру «Фундаментальні сфери» на початку головування Польщі в наступному році», – заявила насамкінець Матернова.

Читайте також: Україна зробить ЄС геополітично сильнішим - Матернова

Як повідомлялося, Європейська комісія 30 жовтня ухвалила щорічний «Пакет розширення», який містить детальну оцінку стану справ та прогресу, досягнутого Албанією, Боснією і Герцеговиною, Косовом, Чорногорією, Північною Македонією, Сербією, Грузією, Республікою Молдова, Україною та Туреччиною на шляху до вступу в ЄС. Оцінки супроводжуються рекомендаціями та вказівками щодо пріоритетів реформ.