Підозра у держзраді: суд відправив депутата Шевченка під варту

Фото

Печерський райсуд Києва 15 листопада обрав запобіжний захід для нардепа Євгенія Шевченка, якому напередодні повідомили про підозру у державній зраді, — тримання під вартою до 11 січня.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Суспільне.

"На початку засідання Шевченко сказав, що вважає це "якимось непорозумінням". Також він розраховує на "інтелектуальну дискусію" і що має бути "цивілізований процес" у розгляді цієї справи.

Адвокат парламентарія заявив, що вони не встигли "належно оформити" письмове заперечення, бо напередодні "допізна тривали обшуки", і захист клопотав про перенесення засідання на 16 листопада. Суддя частково задовольнив клопотання та оголосив перерву в судовому засіданні до 15:00.

14 листопада правоохоронці повідомили народному депутату Євгенію Шевченку про підозру у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна, інформує пресслужба Державного бюро розслідувань.

Фото: Держбюро розслідувань

Також прокурори Офісу генпрокурора вручили Шевченку клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. За даними слідства, він систематично у своїх виступах та інтерв’ю публічно поширював російські наративи. Також вказувалось, що Шевченко "розміщував у соцмережах висловлювання, спрямовані на шкоду інформаційній безпеці України".

Читайте також: Суд продовжив депутату Тищенку домашній арешт до 23 грудня

Яку повідомляв Укрінформ, 14 листопада ДБР оголосило підозру у держзраді народному депутату Євгенію Шевченку.

Депутат Шевченко, якого виключили зі «Слуги народу» після самовільних поїздок до самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка, закликав Президента України почати переговори з Росією.

Лукашенко 20 квітня 2021 року зустрічався з народним депутатом України Євгеном Шевченком, який тоді був членом фракції "Слуга народу", в президентському палаці. Парламентарій поїхав до Мінська попри те, що політичні відносини між Україною та Білоруссю восени 2020 року було поставлено на паузу через рішення не визнавати перемогу Лукашенка на президентських виборах.

У травні 2021 року Шевченка виключили з фракції "Слуга народу".

Раніше начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявляв, що розвідка залучала народного депутата Шевченка для комунікації з Білоруссю.