Елітна нерухомість і банківські рахунки сина: у екслужбовця СБУ знайшли незаконних статків на 27 мільйонів
Моніторинг способу життя, проведений НАЗК, виявив у ексочільника Департаменту господарського забезпечення Служби безпеки України і членів його сім'ї та знайомої особи ознаки незаконного збагачення на понад 27,7 млн грн.
Про це повідомляє пресслужба Національного агентства з питань запобігання корупції, передає Укрінформ.
"Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) за ініціативи та у взаємодії з СБУ виявило ознаки корупційного кримінального правопорушення в діях колишнього очільника Департаменту господарського забезпечення Служби безпеки України. За результатами проведеного НАЗК моніторингу способу життя колишнього посадовця, членів його сім’ї і знайомої особи виявлено ознаки корупційного кримінального правопорушення, передбаченого ст. 368-5 Кримінального кодексу України, що свідчить про незаконне збагачення на понад 27,7 млн грн", - йдеться в повідомленні.
НАЗК встановило, що посадовець, члени його сім’ї та знайома набули у власність необґрунтовані активи, а як-от вилучену правоохоронним органом готівку у 70 тис. дол. США та 40 тис. євро, квартиру в Києві вартістю понад 4,4 млн грн, зареєстровану на пов’язану особу, а також автомобілі Mitsubishi I200, 2019 р.в., вартістю 860 тис. грн, Toyota RAV-4 Hybrid, 2021 р.в., вартістю понад 1,1 млн грн, Jeep Grand Cherokee, 2011 р.в., вартістю 500 тис. грн, Volvo XC90, 2021 р.в., вартістю понад 1,6 млн грн, Tesla Model X, 2018 р.в., вартістю 500 тис. грн. Окрім цього, фахівці агентства виявили 5 об’єктів нерухомого майна, 4 з яких розташовані в Печерському районі міста Києва на загальну суму понад 13,8 млн грн, а також кілька земельних ділянок в Запорізькій і Київській областях на загальну суму 235 тис. грн.
"Ні посадовець, ні члени його сім’ї, ні близькі та пов’язані особи не мали достатніх статків для набуття у власність цих активів", - зауважують у відомстві.
Водночас, згідно з повідомленням, із 2021 по 2022 роки на банківські рахунки сина підозрюваного було зараховано понад 1,1 млн грн, з яких внесено готівкою понад 842 тис. грн, походження яких невідоме, адже не підтверджується офіційно отриманими доходами.
За результатами моніторингу способу життя НАЗК склало обґрунтований висновок та скерувало матеріали стосовно колишнього очільника Департаменту господарського забезпечення СБУ до Офісу генерального прокурора для приєднання до матеріалів кримінального провадження та проведення досудового розслідування з метою притягнення його до кримінальної відповідальності.
Водночас у коментарі Укрінформу в СБУ повідомили, що у квітні 2024 року Головне управління внутрішньої безпеки та слідчі СБУ викрили незаконну діяльність ексочільника господарського підрозділу Служби і задокументували цей злочин у співпраці з НАБУ та ОГП.
«Після цього СБУ звернулася до НАЗК щодо перевірки фактів незаконного збагачення колишнього співробітника. І в процесі цієї перевірки спецслужба надавала всю необхідну допомогу», - йдеться в повідомленні СБУ.
Також у відомстві нагадали, що за матеріалами СБУ експосадовець та його спільник-експідлеглий уже отримали підозру за двома статтями Кримінального кодексу України ст. 191 та ст. 114-1 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем та Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань - ред.).
«До того вони обидва були звільнені із займаних посад за ініціативою голови СБУ Василя Малюка у рамках очищення лав спецслужби. Наразі досудове розслідування триває, здійснюються комплексні заходи для притягнення усіх винних до відповідальності», - поінформували у СБУ.
Як повідомляв Укрінформ, НАЗК за результатами повної перевірки декларації голови Харківської обласної ради, поданої за 2022 рік, виявило ознаки декларування недостовірних відомостей на понад 3,4 млн грн.