Держоператор тилу оголосив закупівлі речового майна для ЗСУ на 2025 рік

Державний оператор тилу (ДОТ) оголосив закупівлі речового майна для Збройних сил України на 2025 рік. Вперше вони оголошуються заздалегідь. Очікувана вартість закупівель – понад 2,5 млрд грн.

Про це Укрінформу повідомили в пресслужбі ДОТ.

“Завчасне планування закупівель на 2025 рік – це крок до покращення ефективності забезпечення ЗСУ. Міноборони проводить реформу речового забезпечення, впроваджуючи нові елементи спорядження та екіпірування, які відповідають вимогам сучасного бою”, – наголосив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.

У пресслужбі повідомили, що наразі ДОТ вже оголосив закупівлі на 14 найменувань речового майна, серед яких: шарф-труба, наколінники та налокітники тактичні бойові, костюм літній польовий, сорочка бойова та інше. Завдяки завчасному плануванню військовослужбовці зможуть отримувати речове забезпечення своєчасно та безперебійно. Також постачальники можуть заздалегідь підготуватися до участі в тендерах й планувати завантаження виробничих потужностей.

Директорка програми речового забезпечення ДОТ Вікторія Віноградова зазначила, що завдяки спільним зусиллям всіх дотичних органів забезпечення вдалось реалізувати підхід, що дозволяє постачальникам планувати виробничий цикл та менеджмент персоналу на весь рік. Також, за її словами, довгострокові підписані контракти нівелюють ризики несвоєчасності постачання.

Окрім того, напередодні Державний оператор тилу презентував ринку зміни та плани щодо закупівель речового забезпечення на 2025 рік. Зокрема, потенційні постачальники ознайомились зі змінами умов контрактування та вимог для кваліфікації, особливостями спрощених процедур та рамкових угод в оборонних закупівлях.

Читайте також: Держоператор тилу запевняє, що рівень забезпечення армії є високим

Також для зручності постачальників на сайті Держоператора розміщено календарний план закупівель до кінця 2024 року за усіма трьома напрямками. Відтепер компанії зможуть заздалегідь бачити терміни початку закупівлі та постачання. Головна мета – дати потенційним постачальникам для ЗСУ час, аби краще підготуватися до закупівель.

У пресслужбі також зауважили, що на 2025 рік ДОТ планує сфокусуватись на локалізації виробництва речового забезпечення.

Як повідомляв Укрінформ, Державний оператор тилу оголосить закупівлі по всіх напрямах на 2025 рік до кінця грудня, що дозволить забезпечити безперебійне постачання харчування, одягу, амуніції та пально-мастильних матеріалів для армії.