МКС розглядає верхівку айсберга: у Гаазі пройшла конференція з розслідувань Україною міжнародних злочинів
У Гаазі відбулася міжнародна конференція “Посилення зусиль України щодо розслідування, переслідування, судового розгляду та інформування про міжнародні злочини".
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
Представники урядів, правоохоронних органів, правозахисних організацій, юристи та експерти обговорювали актуальні питання, пов'язані з розслідуванням та притягненням до відповідальності причетних до міжнародніх злочинів, скоєних на території України.
“Метою конференції було надати можливість українським експертам поспілкуватися з нідерландськими та міжнародними колегами. Це завершальний крок нашого проєкту MATRA-Ukraine 2020-2024 років, що фінансується МЗС Нідерландів, покликаного допомогти Україні в її зусиллях щодо розслідування, переслідування, судового розгляду та інформування про міжнародні злочини. Разом з нашим партнером Global Rights Compliance... ми намагалися допомогти українським фахівцям з кримінального правосуддя, а також науковцям, організаціям громадянського суспільства та журналістам виконувати їхню важливу роботу у таких складних обставинах”, - сказав у коментарі Укрінформу керівник проєкту MATRA-Ukraine, в.о. голови виконавчої ради та академічний директор T.M.C. Asser Institutе Крістоф Паулюссен.
“Дуже важливо визначити пріоритетність справ, а також приділити особливу увагу злочинам, які стосуються дітей. Важливо розуміти, що жертви мають високі очікування, але з огляду на величезну кількість справ, можливо, не всіх винних вдасться притягнути до відповідальності, принаймні в короткостроковій перспективі. Тому я вважаю, що українці мають бути готові до цього. Звичайно, я розумію, що багато українців хотіли б бачити Путіна за ґратами, і я не кажу, що цього не станеться, але на це може піти багато часу”, – сказав Паулюссен.
Він також зазначив, що Міжнародний кримінальний суд "може розглядати лише верхівку айсберга”. МКС зосередиться на найбільш кричущих випадках, особливо тих, до яких причетні високопосадовці. Йдеться про персональну відповідальність, в першу чергу найвищого політичного та військового керівництва країни, уточнив Паулюссен.
“Тож не дивно, що МКС видав ордер на арешт Путіна, який має імунітет, але не перед МКС. Тому, насправді, основна робота має відбуватися на національному рівні. Важливо, щоб ми продовжували інвестувати у забезпечення того, щоб українські експерти мали достатньо знань і навичок для притягнення до відповідальності за міжнародні злочини відповідно до міжнародного права”, – сказав Паулюссен.
Як повідомляв Укрінформ, за період повномасштабного вторгнення РФ на території України було зареєстровано близько 143 тисячі воєнних злочинів.