ПАР стала посередницею у поверненні викрадених Росією українських дітей - ОП

Південно-Африканська Республіка оголосила про роль посередника у цьому питанні повернення депортованих росіянами українських дітей.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Офіс Президента.

У Преторії у Всесвітній день дитини відбулася конференція щодо повернення українських дітей.

Захід був організований у межах ініціативи Президента України Володимира Зеленського Bring Kids Back UA.

За словами радниці керівника ОП, операційної директорки Bring Kids Back UA Дарії Зарівни, «депортація українських дітей – це злочин проти людяності, який вимагає негайної глобальної реакції».

Вона висловила вдячність Південній Африці за її роль у підтримці ініціативи України та готовність бути медіатором.

ПАР висловила готовність доєднатися до зусиль Ватикану і Катару та взяла на себе роль посередника у поверненні українських дітей.

Старший експерт із перехідного правосуддя й урядових зв’язків фонду «Партнерство за сильну Україну» Ентоні Тріоло ознайомив з напрацюваннями Міжнародної експертної групи Bring Kids Back UA.

Зокрема він представив докази порушень міжнародного права та міжнародного гуманітарного права у звʼязку з примусовим переміщенням та депортацією українських дітей, які здійснює Росія.

Окремо він наголосив на рекомендаціях експертів, наданих міжнародній спільноті, та важливості забезпечення міжнародним організаціям доступу до українських дітей на території Росії.

Крім того, відбулася окрема панельна дискусія, під час якої обговорили роль Південної Африки як лідера в міжнародній адвокації прав дітей, а також історичний досвід країни в питаннях прав людини.

Читайте також: На підконтрольну Україні територію повернули ще 15 дітей

На конференції продемонстрували відеосвідчення українських дітей, яких завдяки зусиллям ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути додому.

Як повідомляв Укрінформ, за інформацією уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, за час повномасштабного вторгнення в Україну Росія депортувала або примусово перемістила 19 546 дітей. Водночас вдалося повернути 1012 дітей.

Фото: ОП