Стартувала Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

У понеділок стартувала всеукраїнська акція "16 днів проти насильства" з метою привернути увагу до насильства у сім'ї.

Про це у Фейсбуці повідомила пресслужба ювенальної поліції України, передає Укрінформ.

"Сьогодні, 25 листопада, стартує всеукраїнська акція "16 днів проти насильства". Мета акції – привернути увагу суспільства до проблеми насильства в сім’ї та закликати до її подолання. Насильство – це не приватна справа, а суспільна проблема", - зазначили у поліції.

Планується, що у рамках цих заходів працівники ювенальної превенції по всій Україні відвідають дитячі установи, освітні заклади, щоб роз’яснити та поповнити знання підростаючого покоління щодо: підвищення обізнаності про види насильства, роз'яснення правових механізмів захисту, заклик до нетерпимості до будь-яких проявів насильства.

Як інформує Міністерство юстиції у Фейсбуці, в межах цьогорічної акції темою для проведення інформаційної кампанії, спрямованої на запобігання та протидію насильству, обрали «Кібернасильство».

Як уточнюється, «хоча воно відбувається віртуально, шкоди завдає реальної — репутаційної, психологічної та фізичної».

«З початком повномасштабної війни ризики стикнутися з проявами такого насильства значно зросли. Так, зокрема, ворог використовує соціальні мережі як повноцінний інструмент війни», - йдеться у повідомленні.

Читайте також: У спецшколі на Тернопільщині виявили факти насильства над дітьми

Посилаючись на дані дослідження Economist Intelligence Unit, у Мін’юсті інформують, що 85% опитаних жінок із 45 країн світу, включно з Україною, зазнавали або були свідками насильства в інтернеті, а 38% жінок повідомили, що мали особистий досвід такого насильства. Окрім того, як ідеться в повідомленні, за результатами опитування дітей віком 6-17 років в Україні, кожну десяту дитину просили надіслати свої інтимні фото.

Зазначається, що основними проявами насильства в цифровому середовищі є кіберпереслідування, кібердомагання, домашнє насильство з використанням інтернету, шантаж, маніпуляції, образи, поширення матеріалів інтимного характеру без згоди постраждалих тощо.

«Щорічно наприкінці осені ми проводимо цю акцію, аби привернути увагу суспільства до питання насильства та важливості спільнодії у боротьбі з його найрізноманітнішими проявами. Зокрема, в період війни зросли прояви насильства в інтернеті. Мета нашої кампанії – привернути увагу до цієї проблеми та дати інструментарій, як ідентифікувати й протидіяти подібним загрозам. Важливо, аби громадяни знали як убезпечити себе і уникнути загрозливих ситуацій в інтернеті», – сказала віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції - міністр юстиції України Ольга Стефанішина.

Так, упродовж 16 днів Міністерство юстиції розповідатиме про різні види насильства в Інтернеті, надасть рекомендації, як убезпечити себе та не постраждати від кіберпереслідувань, план дій у випадку, якщо зіткнувся з проявом насильства, актуальні сервіси та контакти для допомоги тощо.

Кампанія проводиться за ініціативи Офісу віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністерства юстиції спільно з Національною поліцією, Кіберполіцією, Координаційним центром з надання правничої допомоги за сприяння Урядової уповноваженої з гендерної політики Катерини Левченко.

Правоохоронці закликали людей, якщо вони стали свідками або жертвами насильства, не мовчати і звертатися за допомогою за цими номерами:

  • 102 - Національна поліція України,
  • 1547 - урядова гаряча лінія,
  • 0-800-213-103 - Безоплатна правова допомога,
  • у чатботі МВС.
Читайте також: Рада дозволила розлучення пар з дитиною до року у разі домашнього насильства

Як повідомлялося, 30 жовтня міжнародні партнери передали для мобільних груп поліції з протидії гендерно зумовленому насильству дев'ять автомобілів.