Моніторингова місія ООН відстежує наслідки російських ударів по енергосистемі України

Масовані атаки Російської Федерації на енергосистему України цього тижня «посилили серйозне занепокоєння» в Управлінні Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ).

Як передає Укрінформ, речник Верховного комісара Джеремі Лоуренс поширив у пʼятницю заяву, в якій зазначив, що в УВКПЛ занепокоєні «долею цивільного населення, яке стикається з зимою, сповненою труднощів і страждань».

Він зауважив, що удари з використанням ракет та безпілотників дальнього радіусу дії, завдані в четвер, спричинили шкоду щонайменше в 13 регіонах і призвели до відключення електроенергії у більш як мільйона споживачів по всій країні.

«Починаючи з березня, енергетичні потужності України стали мішенню для хвиль атак, що заподіяли передбачуваної масштабної шкоди цивільному населенню», - зазначив Лоуренс.

Оскільки температура опускається нижче нуля і, ймовірно, знижуватиметься й надалі, електроенергія та послуги, що залежать від неї, стають ще більш важливими для виживання цивільного населення, додав він.

Читайте також: Усі АЕС в Україні знизили потужності як запобіжний засіб від обстрілів - МАГАТЕ

За його словами, Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні відстежує наслідки таких атак, документуючи їхній вплив на виробництво електроенергії, розподіл води, опалення й гаряче водопостачання, охорону здоров'я та освіту.

Верховний комісар укотре повторив, що пошкодження чи знищення енергетичної інфраструктури викликає «серйозне занепокоєння щодо дотримання російськими силами основоположних принципів міжнародного гуманітарного права - стосовно розрізнення, обережності та співмірності при веденні бойових дій», додав речник.

Він наголосив, що систематичні атаки мають бути розслідувані, а винні - притягнуті до відповідальності.

«Ми знову закликаємо Російську Федерацію негайно припинити всі атаки на енергетичну інфраструктуру України, критично важливу для цивільного населення, притягнути до відповідальності за всі незаконні атаки, а міжнародне співтовариство - надати пріоритетну підтримку Україні в ремонті та відновленні її енергетичних систем», - зазначив Лоуренс.

Як повідомляв Укрінформ, під час двох останніх масованих атак на українську енергосистему, 17 і 28 листопада, Росія використала 211 ракет і 187 ударних безпілотників.

Фото: ДСНС