У центрі Вашингтона зібрали сотні плюшевих ведмедиків у пам’ять про загиблих дітей в Україні
Понад шість сотень плюшевих ведмедиків з прапорцями України на галявині перед Монументом Вашингтона в центрі столиці США на день стали емоційним нагадуванням про українських дітей, загиблих від російської війни.
Меморіальна акція, яку провела організація Rescue Ukraine за підтримки United Help Ukraine, US Ukrainian Activists, Anomaly, а також УККА й Посольства України у США, відбулася в п’ятницю, передає власний кореспондент Укрінформу.
Директор організації Rescue Ukraine зі штату Алабама Джефф Абрамс, який став ініціатором події, в коментарі агентству розповів, що бував в Україні дуже часто та загалом присвятив нашій країні майже три десятиліття свого життя.
На запитання, чому саме ведмедики стали символом пам’яті про українських дітей, він відповів, що після того, як почалася повномасштабна війна, здійснив сім-вісім поїздок в Україну та побачив багато місць, де помирали діти. «І в цих місцях з’являлися маленькі меморіали в пам’ять про дітей, з фотографіями, квітами й плюшевими ведмедиками»,- пояснив Абрамс.
Він підкреслив, що люди в усьому світі відводять дітям особливе місце у своїх серцях: «Тож, я думаю, що це (галявина з ведмедиками в центрі Вашингтона – ред.) нагадує нам ціну людських життів цієї війни, ціну жертв серед дітей. І я сподіваюся, що можновладці в цьому місті звернуть більшу увагу не те, що відбувається в Україні».
Президентка US Ukrainian Activists Надія Шапоринська під час акції навела офіційну статистику ООН щодо жертв в Україні серед дітей з початку повномасштабного вторгнення Росії.
За даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини, близько 600 українських дітей були вбиті та приблизно 1700 дітей - поранені. Справжні цифри, вочевидь, є набагато вищими.
Як один із прикладів кричущого воєнного злочину вона навела бомбардування росіянами обласного драмтеатру в Маріуполі. Він став бомбосховищем для цивільних жителів, у тому числі для жінок і дітей, про що свідчив великий відповідний напис поряд. Утім, це не зупинило агресора.
За словами представниці благодійної організації Anomaly Тетяни Алдаве, акція присвячена пам’яті не лише загиблих маленьких українців, а й тих дітлахів, які були поранені, переміщені або стали сиротами внаслідок російського вторгнення.
«На ведмедиків гроші збирали по всіх Сполучених Штатах, у тому числі за ініціативи маленьких американців – вони влаштовували різні «фандрейзери», благодійні акції»,- зауважила представниця Anomaly. За її словами, після акції перед Меморіалом Вашингтона більшість ведмедиків буде відправлена в Україну, до дитячих закладів, лікарень та благодійних організацій. Крім того, частина іграшок з українською символікою має дістатися Білого дому й Капітолія, а також посольств.
Посол України в США Оксана Маркарова зауважила, що в той час, як в усьому християнському світі люди готуються відзначати Різдвяні свята, на Землі є місце де також святкуватимуть, але й сумуватимуть одночасно.
«За роки війни в Україні, особливо після початку повномасштабного вторгнення Росії, немає таких воєнних злочинів, які б росіяни не скоїли в нашій країні. Крім ракетних ударів, жахіть, які вони чинять на окупованих територіях, атак по лікарнях, дитячих майданчиках й житлових будинках, те, що вони роблять з українськими дітьми вочевидь є найогиднішим з усіх воєнних злочинів»,- наголосила посол.
За її словами, дуже важливо для всіх усвідомлювати, що прояви несправедливості будь-де стають загрозами для правосуддя повсюди. «Ми маємо досягти перемоги в Україні, щоб переміг світ, ми маємо захистити українських дітей, щоб захистити дітей будь-де у інших країнах», - підкреслила Маркарова.
Президент Українського Конгресового Комітету Америки (УККА) Михайло Савків, який виступив перед учасниками акції, наголосив, що діти – це майбутнє людства.
«За останні понад тисячу днів в Україні частина українського майбутнього була вкрадена, сотні дітей були вбиті, а десятки тисяч окупанти забрали з їхніх домівок. Це нагадує нам, що ми як представники людства, громадяни усього світу маємо порушувати це питання постійно»,- підкреслив він.
Учасники церемонії заспівали гімни України і США, прочитали молитву та оголосили в мікрофон під удари дзвону близько трьох з половиною сотень імен загиблих дітей, які вдалося встановити на цей час.
Як розповіла Укрінформу активістка Rescue Ukraine Ганна Міщенко, яка складала цей список, процес був неймовірно складним, і всього вдалося дізнатися імена 353 дітей – без урахування ще двох, які загинули нещодавно в Сумах.
За її словами, інформація про імена загиблих дітей практично ніде не представлена на офіційному рівні. Ганна зазначила, що спочатку розіслала багато запитів до офіційних структур і громадських організацій в Україні, однак відповідей зі списками не отримала.
Тому довелося шукати дані в відкритих публікаціях та встановлювати імена загиблих дітей буквально з новин та повідомлень на місцевих сайтах, зауважила активістка. Суттєво, за її словами, допомогла організація Victims of Ukraine, яка також збирала таку інформацію. «І вони надали практично половину списку, який ми маємо зараз», - зазначила Міщенко.
Як повідомляв Укрінформ, минулого тижня у Вашингтоні відбулося одразу кілька акцій, приурочених до сумної дати – 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.