Сторінки з профілями колаборантів на сайті проєкту «Хочу к своим» набрали 250 тисяч переглядів

Сторінки з профілями колаборантів на сайті державного проєкту «Хочу к своим» користувачі переглянули 250 тисяч разів.

Як передає Укрінформ, про це ідеться у Телеграм-каналі проєкту.

Проєкт “Хочу к своим” створений Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими за підтримки Головного управління розвідки Міністерства оборони, Служби безпеки України та секретаріату уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

За чотири місяці роботи проєкту 273 осіб, засуджених за державну зраду і колабораційну діяльність, виявили бажання виїхати до Росії за умови повернення українців з російської неволі.

Крім того, один колаборант вже скористався можливістю виїзду до РФ за умови повернення українців з російської неволі, троє колаборантів припинили співпрацю з ворогом завдяки зверненню у проєкт, 12 потенційних колаборантів перевіряються завдяки отриманій інформації від уважних громадян.

Також, за даними проєкту, 16 громадян, які не бажають жити в Україні, проте виявляють бажання жити в РФ, залишили заявки через спеціальну форму на сайті проєкту. Ці заявки опрацьовують представники секретаріату уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Читайте також: Лубінець: РФ ігнорує більшість запитів про полонених - Україна шукає треті країни, які готові допомогти

Як повідомляв Укрінформ, 25 липня поточного року відбулася презентація державного проєкту "Хочу к своим", мета якого - активізувати обмін українських громадян, які опинились в неволі. Це третій проєкт гуманітарного плану. Попередніми були проєкти "Хочу жить" - для добровільної здачі в полон російських військових, та "Хочу найти" - для родичів російських військовослужбовців, які шукають своїх рідних і не можуть їх знайти.

Ці гуманітарні проєкти надають можливості громадянам Російської Федерації та особам, які з різних причин або під тиском різних обставин погодились на співпрацю з ворогом, стали на шлях колаборантства і державної зради, виправити помилки, яких вони припустились, а також потрапити до держави, яку вони вважають для себе ріднішою.