Перепродаж квитків: після масштабних обшуків в Укрзалізниці оголосили вже десять підозр

Фото, відео

Правоохоронці після масштабних обшуків оголосили підозри десятьом працівникам Укрзалізниці за організацію злочинного угруповання, що перепродувало квитки на потяги міжнародного сполучення.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Київська міська прокуратура.

Залежно від ролі та участі у злочинних схемах, підозрюваним інкримінують ч. 1, 2 та 3 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній) та ч. 1 та 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем).

Слідство встановило, що організував заробіток на квитках голова Первинної профспілкової організації Вагонної дільниці ст. Київ-Пасажирський філії “Пасажирська компанія”, залучивши до неї заступника начальника цієї дільниці, інструкторів поїзних бригад та начальників поїздів міжнародного сполучення.

Відео: Офіційний канал Національної поліції України

Члени злочинної організації систематично продавали пасажирам місця у службових купе та купе відпочинку провідників, які не реалізуються у системі продажу квитків, а також вільні місця. Реалізовували їх за ціною у 300-500 євро за квиток при офіційній вартості квитка на потяг Київ-Варшава, у 3700 гривень. Гроші пасажири платили на руки начальникам поїздів або провідникам міжнародного напрямку.

Крім того, до введення Укрзалізницею системи верифікації пасажирів через Дія.Підпис, учасники схеми викуповували квитки з метою їх подальшого перепродажу пасажирам безпосередньо напередодні відправлення.

За вказаними схемами продавали квитки на потяги №67/68 Київ-Варшава, №19/20 Київ-Хелм, №119/120 Дніпро-Київ-Хелм-Київ-Дніпро, №23/24 Київ-Хелм, №89/90 Київ-Перемишль, №351/352 Київ-Кишинів, а також інші потяги міжнародного сполучення.

Задокументовано діяльність цих схем протягом січня – червня 2024 року. Отримані гроші учасники схеми ділили між собою.

Як повідомили у Національній поліції України, з кожного рейсу керівник потяга повинен був занести від 2 тис. грн з маршруту по Україні та від 2 тис. до 5 тис. євро з найпопулярніших закордонних сполучень.

За попередніми підрахунками, внаслідок необлікованого продажу квитків Укрзалізниця втратила понад 73 млн гривень прибутку.

З початку повномасштабної війни Росії проти України та закриття неба, попит на залізничні квитки виріс у рази, особливо міжнародного сполучення, де він становить 60 пасажирів на одне місце. Користуючись ажіотажем на квитки до Варшави, Будапешта-Відня, Перемишля, Хелма, Кишинева та Західного прямування, фігуранти запровадили кілька кримінальних схем.

Щоб ці схеми працювали, голова профспілки особисто погоджував кандидатів на посади начальників потягів та провідників та пояснював, що треба робити, а також приймав рішення щодо пролонгації трудових контрактів. У разі схвалення кандидатур, вони обов’язково повинні були вступити до профспілки та кожного місяця сплачувати внески. А це - понад 350 000 гривень з усіх її членів. Якщо людина не погоджувалася на ці умови, її переконували, не призначали на посаду або переводили на іншу.

В ході понад 80 обшуків правоохоронці вилучили грошей у національній та іноземній валюті на суму майже 5 млн грн, автомобілі, чорнові записи, документацію, телефони.

Читайте також: Обкрадали людей похилого віку: у Києві й сімох областях викрили шахрайські колцентри

Як повідомляв Укрінформ, Національна поліція за сприяння Укрзалізниці проводила слідчі дії у справі про зловживання посадовців з міжнародними пасажирськими перевезеннями.