Нацполіція закликає Раду підтримати законопроєкт про посилення покарання за незаконний обіг зброї
Національна поліція закликає Верховну Раду ухвалити законопроєкт про посилення покарання за незаконний обіг зброї.
Про це під час Другої національної конференції з питань запобігання та боротьби з незаконним обігом зброї, боєприпасів та вибухових речовин в Україні заявив начальник Департаменту карного розшуку Нацполіції Вадим Дзюбинський, передає кореспондент Укрінформу.
«Ми абсолютно підтримуємо цей законопроект (№ 10179 про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення відповідальності за незаконне виготовлення та обіг зброї, складових частин вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин – ред.) щодо відокремлення відповідальності за зберігання вогнепальної зброї і за збут вогнепальної зброї. І ми дуже сподіваємося, що цей законопроєкт також має право на життя», - сказав він.
Дзюбинський поінформував, що в Україні, на жаль, немає відокремленої відповідальності за збут вогнепальної зброї і боєприпасів, вибухових речовин і складових частин зброї.
«Ми вважаємо, що збут вогнепальної зброї - це більш суспільно небезпечне діяння, ніж лише просто зберігання вогнепальної (зброї - ред.)», - зазначив начальник Департаменту карного розшуку Національної поліції.
За його словами, іншим важливим аспектом цього законопроєкту є положення щодо відповідальності за зберігання і за збут складових частин вогнепальної зброї.
Як повідомлялося, у Верховній Раді 23 жовтня 2023 року був зареєстрований законопроєкт №10179 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення відповідальності за незаконне виготовлення та обіг зброї, складових частин вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин».
Ним, зокрема, пропонується передбачити, що носіння або зберігання, придбання, перевезення чи пересилання вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), складової частини вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законодавством дозволу, без мети збуту будуть каратися позбавленням волі на строк від двох до шести років без альтернативної санкції.
Якщо ці дії вчинені повторно, то вони вже будуть каратися позбавленням волі на строк від 8 до 12 років.
Однак якщо особа не мала мети збуту і добровільно здала зброю, вона не підлягатиме кримінальній відповідальності.
Крім того, пропонується встановити відповідальність за викрадення, привласнення, вимагання військовослужбовцем складових частин вогнепальної зброї.
На думку авторів законопроєкту, це дасть можливість правоохоронним органам ефективно протидіяти незаконним збройним формуванням та злочинам, пов’язаним з незаконним обігом зброї та бойових припасів, а також сприятиме перекриттю каналів надходження зброї в незаконний обіг шляхом саморобного збирання вогнепальної зброї з легально або контрабандно ввезених частин і деталей промислового виробництва.
Фото: МВС