Рада ухвалила зміни у законодавство про обов'язкове соціальне страхування
Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Про це у Телеграмі повідомила народна депутатка від «Європейської солідарності» Ірина Геращенко, передає Укрінформ.
«Верховна Рада в цілому ухвалила законопроєкт щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування №10017», - написала вона.
За нього проголосували 264 народних депутати.
Як поінформувала депутатка, основні зміни в законі передбачають, що:
- релігійній організації звільнюються від сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування;
- скасовується особисте страхування для посадових осіб природно-заповідного фонду та замінюється на загальнообов’язкове соціальне страхування;
- надається право на допомогу з тимчасової непрацездатності та вагітності не тільки за основним місцем роботи, але й за сумісництвом;
- створюється можливість отримання страхових виплат у паперовій чи електронній формі в умовах форс-мажору;
- визначається порядок надання соціальних послуг відповідно до оцінки потреб потерпілого.
Крім того, у пояснювальній записці до цього документу також вказується, що зміни до законодавства потрібні через ліквідацію Фонду соціального страхування України.
Як повідомлялося, з 1 січня 2023 року набув чинності Закон "Про внесення змін до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” та Закон “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, яким передбачено приєднання Фонду соціального страхування України (ФССУ) до Пенсійного фонду. Протягом листопада-грудня 2022 року ухвалені необхідні нормативні акти для забезпечення повної та ефективної передачі функцій соціального страхування, у тому числі прийом співробітників ФССУ на роботу до Пенсійного фонду.