Інформаційна війна: в МКСК не вважають, що Росія чимось здивує у 2025 році

У 2025 році відбудеться кілька заходів, а також відзначення кількох дат, які Росія використовуватиме в інформаційній війні проти України. Це очікувано, і дає Україні можливість належним чином реагувати у відповідь.

Про це під час експертної дискусії "Як розвиватиметься інформаційна війна? Прогнози на 2025 рік", яка відбулася в Укрінформі, сказав заступник директора департаменту інформполітики та інформбезпеки Міністерства культури та стратегічних комунікацій Олександр Макобрій.

"Інформаційна війна почалася не з активної фази (війни Росії проти України) і навіть не з 2014 року, вона почалася значно раніше. В принципі, ті чи інші заходи (дії - ред.) Росії ми знаємо, і у 2025 році я не впевнений, що Росія нас чимось здивує", - сказав Макобрій.

Як нагадав він, у 2025 році буде відзначатися 80-та річниця закінчення Другої світової війни, виповнюється 30 років членства України в Раді Європи, інші дати та заходи, які Росія використовуватиме в інформаційній війні проти України.

"Це такий таймлайн для того, щоб ми могли якимось чином реагувати (на дії Росії - ред.)", - сказав Макобрій.

Він зазначив, що останнім часом процес вибудови стратегічних комунікацій йде "ідеологічно швидко", і це, зокрема, стосується узгодження термінології, яка раніше розумілася і трактувалася в різний спосіб.

Водночас, як додав Макобрій, у контексті інформаційної війни розвиток подій у наступному році може включати елементи як позитивного, так і негативного сценаріїв для України.

Читайте також: Гендиректор Укрінформу окреслив очікування від комунікаційної політики на наступний рік

"Я б напевно зорієнтувався на тому, що нам потрібно розвивати інформаційну стійкість всередині країни і обʼєднуватися - і громадському сектору, і медіа, і державній владі", - сказав Макобрій.

Як повідомляв Укрінформ, ГО CAT-UA представило дослідження "Інформаційна війна: що на чекає нас у 2025 році". Прогноз присвячений інформаційній війні і всім пов’язаним з нею аспектам, і розглядає три сценарії: позитивний, базовий та негативний як суто для України, так у Росії і у світі в контексті інтересів України.