Як військовим оформити групу інвалідності за новими правилами - роз'яснення МОЗ
МОЗ у зв'язку із впровадженням в Україні оцінювання повсякденного функціонування оприлюднило порядок дій отримання статусу інвалідності військовослужбовцем, який зазнав поранення, травми, контузії, каліцтва або погіршення стану здоров'я.
Як передає Укрінформ, про це МОЗ повідомляє у Фейсбуці.
"Кожен військовослужбовець, який отримав поранення, має право на підтримку та соціальні гарантії. Розповідаємо, як відбуватиметься процедура встановлення групи інвалідності в новій системі оцінювання повсякденного функціонування особи", - зазначили в МОЗ.
На сайті МОЗ оприлюднений алгоритм отримання військовими статусу інвалідності, де можна детально ознайомитися з усіма етапами.
Перший етап після отримання військовослужбовцем поранення пов’язаний із його евакуацією, наданням медичної допомоги та документальним оформленням обставин травмування. У МОЗ зазначили, що після отримання поранення військовослужбовець насамперед потрапляє до найближчого медичного закладу для стабілізації стану.
Наступний крок — проходження військово-лікарської комісії (ВЛК). Голова ВЛК у разі потреби формує електронне направлення на подальше оцінювання повсякденного функціонування експертними командами.
На наступному етапі експертна команда здійснює оцінювання повсякденного функціонування особи. Форми оцінювання повсякденного функціонування: очний розгляд (особиста присутність у медзакладі), за місцем перебування (для тих, хто не може пересуватися), заочно (на основі документів), дистанційно (з використанням телемедицини).
У МОЗ зазначили, що військовослужбовець отримає від системи сповіщення на електронну пошту про форму, час і місце оцінювання.
Після вищезазначених етапів експертна команда виносить рішення. Фахівці визначають групу інвалідності або відсоток втрати працездатності (необхідний для призначення одноразової грошової допомоги), реабілітаційні заходи та строки переоглядів.
У МОЗ поінформували, що дані будуть вноситись до електронної системи і передаватись до державних органів для соціальної підтримки. Рішення також надійде пацієнту на електронну пошту чи рекомендованим листом і в кабінет лікуючого лікаря в електронній системі.
У МОЗ наголосили, що військовослужбовець також може подати заяву на одноразову грошову допомогу, отримати іншу соціальну підтримку.
Як повідомляв Укрінформ, Міністерство оборони оприлюднило довідку про те, які виплати передбачені військовослужбовцям Збройних сил України, котрі лікуються після поранення (контузії, травми або каліцтва), пов’язаного із захистом Батьківщини.