У «списку Москалькової» із 630 полонених є цивільні заручники - МВС

У Міністерстві внутрішніх справ опрацювали список, який раніше оприлюднила російський омбудсмен Тетяна Москалькова з прізвищами нібито 630 українських військовополонених.

Про це повідомив у Телеграмі Артур Добросердов – уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, який очолює відповідний секретаріат у структурі МВС, передає Укрінформ.

«За результатами ретельного опрацювання працівниками Управління (секретаріату уповноваженого) МВС України вказаного списку встановлено 16 осіб, щодо яких заяви про розшук до Національної поліції України не подавались. Незважаючи на те, що список оприлюднено посадовою особою держави-агресора, факт перебування в полоні щодо 21 особи офіційно Міжнародним комітетом Червоного Хреста не підтверджено», – зазначив він.

Читайте також: Сімох військових вже обміняли: у Коордштабі сказали, що не так зі «списком Москалькової»

За словами Добросердова, за результатами опрацювання цього списку було встановлено і факт протиправного захоплення у російську неволю цивільних заручників. «Відповідно до положень Женевської конвенції про захист цивільного населення 1949 року їх затримання є забороненим, відповідно, вони не підлягають обміну як військовополонені і повинні бути негайно звільнені», – йдеться у його дописі.

Добросердов нагадав і про те, що сім осіб вже було повернуто додому, в Україну, на момент публікації цього списку. За його словами, відповідно, розшук цих осіб було припинено, і вони не є такими, що перебувають в полоні.

«Також слід зазначити про те, що цей список не надходив офіційними каналами, про що раніше вже інформовано секретарем Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Дмитром Усовим, та не передавався омбудсмену України Дмитру Лубінцю», – додав уповноважений.

Добросердов поінформував, що він, у свою чергу, за результатами опрацювання цього списку підготував заяву до Нацполіції України про розшук 16 осіб, стосовно яких у правоохоронних органів була відсутня інформація про факт їхнього зникнення.

Читайте також: Лубінець: Найбільша претензія у Офісу омбудсмена - до МКЧХ

Окрім цього, було направлено лист до МКЧХ із метою перевірки достовірності відомостей щодо перебування 21 особи зі списку на підконтрольній РФ території, заявив він.

Як повідомлялося, у ЗМІ з’явилася інформація, що російський омбудсмен Тетяна Москалькова опублікувала списки полонених, яких нібито «не хоче» забирати Україна. В опублікованому Москальковою списку перебуває понад 600 осіб.

Заступниця керівника Офісу Президента Ірина Верещук заявила, що РФ не зверталася щодо обміну понад 600 військовополонених до МКЧХ.