Уряд ухвалив Стратегію реформування інтернатних, психоневрологічних закладів для дорослих

Кабінет міністрів сьогодні, 24 грудня, ухвалив Стратегію реформування психоневрологічних, інтернатних закладів та деінституціалізації догляду за особами з інвалідністю, особами похилого віку до 2034 року.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України, передає Укрінформ.

“Для нас надзвичайно важливо створити для людей старшого віку та людей з інвалідністю, які потребують допомоги, таку систему підтримки, яка б враховувала їхні реальні потреби. В цій системі ці люди будуть повноцінними членами соціально-економічного життя громади. У цій системі не буде місця жорстким обмеженням, зневазі, недогляду, і тим більше насильству, приклади якого ми, на жаль, іноді спостерігаємо у ставленні до цих людей», - зазначила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

Стратегія передбачає розвиток системи надання соціальних, медичних, освітніх та інших послуг на рівні територіальних громад.

Очікується, що Стратегія буде реалізовуватись у три етапи: 1) 2025-2026 роки – розробка необхідних змін до законодавства; 2) 2027-2030 роки – зміна існуючої системи фінансування послуг для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку; 3) 2031-2034 роки – забезпечення безбар’єрного доступу осіб з інвалідністю та осіб похилого віку до необхідних їм послуг (освітніх, культурних, соціальних, правничих), а також медичної, соціальної та психологічної допомоги.

Стратегія відповідає виконанням міжнародних зобов’язань, які взяла на себе наша держава в межах Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, а також передбачено Планом України метою реалізації ініціативи ЄС „Ukraine Facility”.

Читайте також: Ми не можемо заплющувати очі на те, що дорослі люди з інвалідністю живуть в ізоляції - Зеленська

Як повідомлялося, Міністерство соціальної політики готує до другого читання проєкт закону про реформування системи соціального страхування. Реформа має на меті створити сучасну систему підтримки, яка надасть людині, що зіткнулась із травмою чи хворобою, як фінансову допомогу, так і можливості для відновлення та повернення до самостійного життя.