У МОЗ пояснили, як придбати вітчизняні ліки на кошти «Зимової єПідтримки»

Кошти у розмірі 1000 грн, передбачені програмою «Зимова єПідтримка», можуть бути витрачені на придбання ліків вітчизняного виробництва.

Про це повідомило Міністерство охорони здоровʼя, передає Укрінформ.

«У межах програми «Зимова єПідтримка» українці отримують одноразову державну допомогу в розмірі 1000 гривень, яку можна витратити на ліки вітчизняного виробництва», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що для рецептурних ліків потрібно надати рецепт, який можна отримати під час особистого прийому або дистанційно у свого сімейного лікаря.

Рецепти виписуються не за торговою назвою, а за назвою діючої речовини. Знаючи цю інформацію, фармацевт зможе запропонувати лікарські засоби із затвердженого списку. Також учасників програми можна перевірити за штрихкодом у «Дії» в розділі «Національний кешбек».

Читайте також: Шмигаль - про «Зимову єПідтримку»: 1000 гривень отримали вже понад шість мільйонів українців

У МОЗ нагадали, що для отримання одноразової виплати потрібно подати заявку через «Дію» чи банк-партнер і відкрити картку для виплат.

Ще один спосіб отримати виплату – через Укрпошту. Він підійде тим, хто вже отримує пенсію та інші соціальні виплати через Укрпошту. Жодних заяв подавати не потрібно. Про нарахування 1000 гривень вас повідомлять під час планової виплати пенсії або соцдопомоги.

«Зимова єПідтримка» — програма, ініційована Президентом України. Вона покликана надати соціальну підтримку громадянам у складний зимовий період. Одноразова державна допомога в розмірі 1000 гривень надаватиметься всім громадянам, які перебувають на підконтрольній території України, в тому числі дітям.

Читайте також: «Зимову єПідтримку» і «Національний кешбек» не враховуватимуть при призначенні субсидій - роз’яснення

Раніше міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко в інтервʼю Укрінформу повідомив, що 1000 грн «Зимової єПідтримки» українці також можуть витратити на доплату за ліки урядової програми «Доступні ліки», за умови, що це препарати українського виробництва.

 Фото: gur.gov.ua