Україна вже витратила на утримання російських полонених понад 294 мільйони - Рахункова палата
На утримання російських військовополонених з початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну було спрямовано 294,2 мільйони гривень.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Рахункова палата.
Зазначається, що внаслідок повномасштабного вторгнення Україна постала перед необхідністю утримувати російських військовополонених, кількість яких постійно зростає. Оскільки спеціальної інфраструктури для цього не було, уряд в умовах обмежених часових та фінансових ресурсів організував систему утримання військовополонених під управлінням Міністерства юстиції.
«Україна забезпечує російським військовополоненим безпеку, належні умови розміщення, медичну допомогу, право на працю та інші гуманітарні права, гарантовані Женевською конвенцією про поводження з військовополоненими. Про це свідчать результати аудиту відповідності на тему «Здійснення заходів щодо тримання військовополонених», - зазначив відповідальний за проведення контрольного заходу – член Рахункової палати Кирило Клименко.
З березня 2022 року по червень 2024 року Мін’юст створив чотири табори для тримання військовополонених. Додатково організував розміщення полонених, їх охорону та медичне забезпечення у більш ніж півсотні дільниць, створених в установах виконання покарань. На зазначені цілі безпосередньо спрямували 294,2 млн гривень. Значну підтримку для забезпечення належних умов тримання полонених надали благодійні організації та іноземні партнери, зокрема Міжнародний комітет Червоного Хреста.
Водночас аудит виявив, що Мін’юсту варто більш комплексно вирішувати питання перепрофілювання установ на табори, включно зі стратегією їх використання в післявоєнний час.
За результатами аудиту Рахункова палата надала рекомендації, що дозволять, зокрема, посилити контроль і підзвітність з боку Мін’юсту, забезпечити окремий облік витрат на утримання військовополонених та прозорість використання цих коштів.
«Ми надали об’єктам контролю рекомендації, виконання яких дасть змогу документально підтвердити витрати України на утримання військовополонених, що стануть частиною фінансових претензій до держави-агресора у майбутньому. Наші докази щодо цього мають бути вагомими та неспростовними», – зазначив Клименко.
Звіт та рішення Рахункової палати будуть надіслані до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства юстиції та інших об’єктів контролю.
Як повідомляв Укрінформ, за понад два роки повномасштабного вторгнення РФ місця утримання російських військовополонених в Україні відвідали понад 300 журналістів.
Фото: GettyImages