Питання закріплення представницького статусу Меджлісу в Україні буде вирішене найближчим часом - Чубаров

Питання закріплення представницького статусу Меджлісу в Україні буде вирішене найближчим часом.

Про це заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров під час онлайн пресконференції за підсумками 2024 року, передає кореспондент Укрінформу.

"Питання юридичного закріплення статусу Меджлісу в Україні буде вирішене найближчим часом", – сказав він.

Чубаров нагадав, що всі нормативні акти щодо статусу Меджлісу були схвалені, але Кабінет не затвердив відповідне розпорядження.

"Всі нормативні акти щодо статусу Меджлісу були схвалені, але потім Кабінет міністрів зупинився. Це у нас викликає незадоволення, я так дипломатично скажу. Ми намагаємося цю ситуацію зрушити з місця", - сказав він.

Голова Меджлісу повідомив, що сьогодні Президент України зустрічався з представниками національних спільнот і корінних народів і був здивований, що Меджліс досі не має представницького статусу в Україні.

"Сьогодні у нас була дуже хороша відверта розмова. Я у своєму виступі говорив у тому числі про цю проблему. Президент здивувався, каже: "Я це вже чув, ви про це вже не перший раз говорите. А які причини?". Я сказав, що не хочу думати поганого, але дуже хотів би, щоб серед чиновників до громадян був такий же рівень довіри, як серед військових різних етнічних спільнот на фронті. Я думаю, що Президент мене зрозумів", - додав Чубаров.

Як повідомлялося, 17 жовтня голова правління Кримськотатарського ресурсного центру, голова управління зовнішніх зв'язків і правозахисної діяльності Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв подав до Київського окружного адміністративного суду позов з вимогою зобов’язати Кабмін виконати положення закону «Про корінні народи» та визнати Меджліс представницьким органом кримськотатарського народу.

Читайте також: У російських колоніях відбувають покарання 177 політв’язнів з Криму - правозахисники

Він розповів, що Меджліс надсилав до Кабінету міністрів України листи із запитом щодо невиконання Закону «Про корінні народи» і порядку про закріплення та позбавлення правового статусу представницького органу. Однак у Кабміні, за його словами, послалися на Державну службу України з етнополітики та свободи совісті, хоча, як стверджує голова КРЦ, Держслужба виконала всі процедури, що стосуються її компетенції.

Він також зазначив, що якщо Кабмін України затвердить розпорядження та виконає вимоги закону, позов буде відкликано.

Раніше Укрінформ повідомляв, що коментуючи позов до суду з вимогою визнати Меджліс представницьким органом кримських татар Рефат Чубаров зазначив, що Меджліс продовжує докладати політичних зусиль для визнання його представницьким органом кримськотатарського народу.