Нові типи садочків і зростання зарплати вихователів: що буде у законі про дошкільну освіту
Зміна законодавства про дошкільну освіту передбачає оптимізацію робочого часу та зростання заробітної плати для вихователів, а також вводиться кілька нових типів закладів дошкільної освіти.
Про це в телеефірі сказав заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко, передає Укрінформ.
"Будуть зміни для вихователів, це оптимізація робочого часу та зростання заробітної плати. І заробітна плата в дошкіллі буде більш справедливою", - сказав Вітренко.
За його словами, покращаться й умови роботи вихователів.
Він додав, що Міністерство освіти та науки надасть всі необхідні пояснення, а також розробить необхідні нормативно-правові акти.
Заступник міністра зазначив, що передбачено оптимізацію мережі дитячих садочків, а також введення нових видів дошкільних закладів.
"Що стосується батьків і діточок, то це і оптимізація мережі, що дасть більший доступ до дошкільної освіти і вибір форми навчання. Вводяться нові види садочків - мінісадочок, сімейний садочок. Органи місцевої влади є засновником дитячих садочків, на них покладається зобов'язання щодо забезпечення щодо ресурсного забезпечення дитячих садочків та забезпечення справедливої оплати праці для вихователів та їхніх помічників", - розповів Вітренко.
Як пояснив він, мінісадочки можуть відкриватися в громадах, де невелика кількість дітей, і громаді не потрібно утримувати для дошкільного закладу велику будівлю. Окрім цього, можуть бути дитсадочки сімейного типу, за досвідом Франції, Ірландії, а також корпоративні дитячі садочки.
Як зазначив Вітренко, враховано і виклики воєнного часу, вводяться нові типи дошкільних закладів, яких раніше не було.
"У партнерстві з ЮНІСЕФ ми зараз тестуємо мобільний садочок, який розташовується біля укриття в певний період часу. Це великий автомобіль, який забезпечений всім необхідним для дітей, і батьки, знаючи його розклад роботи, можуть туди приводити своїх дітей. Це вже працює зараз", - розповів він.
Заступник міністра додав, що законом передбачено викладання у закладах дошкільної освіти англійської мови
Як повідомлялося, у червні 2024 року Верховна Рада ухвалила закон про дошкільну освіту. Закон починає діяти з 1 січня 2025 року.