Школярі, яких ми вчили такмеду у 2014 році, пішли на передову у 2022 - волонтерка

Ексклюзив

Українські школярі, які у 2014-му році проходили підготовку з тактичної медицини, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну стали на захист Батьківщини.

Про це в коментарі Укрінформу сказала голова громадської організації Всеукраїнське об’єднання "Патріот" Ганна Майборода.

“Ми вчили дітей з 2014 по 2021 рік в школах накладати турнікет, зупиняти кровотечу, робити серцево-легеневу реанімацію. Ці діти пішли на передову у 2022-му році, і багато з них загинули. І переживаючи це, ми заснували проєкт, який розповідає про дітей, їхні мрії, про необхідність консолідації дорослих в Україні та за кордоном, аби здобути перемогу, повернутися на кордони 1991 року. Щоб передати дітям те, що було колись у нас”, - сказала Майборода.

Вона наголосила на важливості інформаційної підтримки України у світі, зокрема і донесенні інформації про те, як живуть, про що мріють українські діти.

“Маємо намір розширювати проєкт «Обличчя української мрії» і більше охопити дітей, тому що це наш генофонд, наше майбутнє. Багато дітей вимушено перебувають за межами України. Хай вони здобувають освіту в інших країнах, але дуже хочеться, щоб вони повернулися відбудовувати Україну”, - сказала Майборода.

Читайте також: Стрільба, топографія і такмед: військовий розповів, як змінилася базова підготовка бійців

Вона розповіла, що Всеукраїнське об’єднання "Патріот" було засноване у березні 2014 року і є однією з найстаріших волонтерських організацій в Україні. Об'єднання зробило свій внесок у реформування Сил безпеки і оборони, створення Сил спеціальних операцій, посилення територіальної оборони, впровадження стандартів надання медичної допомоги, допомагає захисникам України, медичним закладам, громадам, постраждалим від окупації, переселенцям. Нині ВО "Патріот" реалізує спеціальний проєкт для жінок-військовослужбовців.

Як повідомляв Укрінформ, у столиці Туреччини відкрилася виставка «Обличчя української мрії», на якій представлені роботи 215 українських дітей, життя яких змінила війна Росії проти України.