Лубінець застеріг родичів полонених: Шахраї можуть використовувати обміни для наживи

У соціальних мережах шахраї створюють фейкові акаунти, через які виманюють у рідних військовополонених гроші, персональні дані та іншу  важливу інформацію.

Як передає Укрінформ, про це Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець застеріг у Телеграмі.

"До уваги членів родин військовополонених та зниклих безвісти за особливих обставин. Закликаю бути особливо пильними, адже шахраї можуть використовувати крайній обмін військовополоненими для власної наживи", - зазначив Лубінець.

За його словами, у соцмережах створюють акаунти, котрі "представляють себе звільненими військовополоненими чи військовослужбовцями, які несуть службу, і обіцяють надати інформацію начебто про тих військових, яких "бачили" чи "мають деяку інформацію". А після цього починають просити гроші - собі чи "тим, хто цим займається".

Читайте також: З російського полону торік вдалося повернути 1358 осіб - Зеленський

Крім того, поінформував Лубінець, у Телеграмі створюються тематичні канали, де у родичів військовополонених виманюють персональні дані та іншу інформацію.

"Не вірте цьому! В жодному разі не надсилайте гроші! За цими сторінками та профілями соцмереж ховаються шахраї!", - застеріг омбудсмен.

Він закликав бути пильними і послуговуватися тільки офіційними ресурсами Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Читайте також: З РФ є «попередня домовленість», що обміни полоненими у 2025 році стануть систематичними - Лубінець

Як повідомляв Укрінформ, Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки розповів, які найпоширеніші схеми використовують шахраї, аби заволодіти коштами рідних військовослужбовців, котрі перебувають у полоні або вважаються зниклими безвісти