У Польщі друга група добровольців з підписала контракти із ЗСУ
У рекрутинговому центрі Українського легіону, що функціонує при генконсульстві України в Любліні, друга група добровольців з-поміж громадян України які проживають за кордоном, підписали контракти із Збройними силами України.
Контракти підписали кілька десятків осіб, передає кореспондент Укрінформу.
«Контракти підписали кількадесят осіб, удвічі більше, ніж попереднього разу», - повідомив один з представників рекрутингового центру.
За його словами, загалом станом на сьогодні заявки на службу до Українського легіону подали вже близько 1300 громадян України, які проживають за кордоном.
У другій групі осіб, які підписали контракти, є три жінки, які обрали медичні спеціальності та звʼязку.
У другій групі добровольців, які підписали контракт із ЗСУ, є українці, які проживають у чотирьох країнах Європи (Польщі, Німеччини, Чехії, Данії). Вік підписантів у другій хвилі від 18-ти до 55-ти років.
Генконсул України в Любліні Олег Куць зазначив, що готується вже третя група добровольців. Він зазначив, що після медійного розголосу про діяльність рекрутингового центру кількість охочих долучитися до ЗСУ у складі легіону значно зросла. Він також зауважив, що набір триває надалі, зацікавлення є доволі значним.
Третя хвиля підписання контрактів із ЗСУ в Українському легіоні планується в лютому.
Як зауважив представник рекрутингового центру, загальний базовий курс підготовки за стандартами НАТО, згідно з рішенням Генштабу ЗСУ, відтепер триватиме 45 днів, а не 35 днів, як раніше.
Як повідомляв Укрінформ, про створення Українського легіону стало відомо на початку липня, коли Президент України Володимир Зеленський спільно з главою польського уряду Дональдом Туском підписали у Варшаві безпекову угоду. Одним із її пунктів є підготовка на території Польщі українських військових підрозділів.
Добровольці з Українського легіону можуть підписати контракт на рік, три роки або до завершення особливого періоду. Після підписання контрактів із ЗСУ військовослужбовці Українського легіону направляються на один із полігонів неподалік Любліна для проведення вишколу. Навчання ведуть інструктори з країн НАТО у визначеному місці. Після цього військовослужбовці, які потребуватимуть окремого вишколу по обраній спеціалізації, можуть пройти додаткову підготовку вже в інших місцях.
За двосторонньою домовленістю, українська сторона забезпечує добровольців Легіону військовою формою і медикаментами, а польська – надає відповідну інфраструктуру, техніку та озброєння на період навчання.
Як повідомив раніше посол України в Польщі Василь Боднар, перший підрозділ Українського легіону, який формують у Польщі, вже поїхав в Україну для продовження навчання. Він також зазначав, що другий набір буде набагато більшим за перший, розшириться і географія країн, звідки українці приїжджають до українського Легіону.