У ТЦК заявили, що не мають права забирати мобільні у примусово доправлених туди осіб

У ТЦК заявили, що не мають права забирати мобільні у примусово доправлених туди осіб

Співробітники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки не мають права забирати мобільні у доправлених примусово до ТЦК осіб, однак можуть обмежити місця їх використання.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це на пресконференції 14 січня повідомила заступниця начальника РТЦК і СП у Києві Лариса Козак.

«Забирати засоби стільникового зв'язку територіальні центри комплектування права не мають. Але треба враховувати, що саме приміщення РТЦК – це режимний об'єкт, там проводяться роботи із документообігом певного категорованого грифу. Також там є відповідні бази, комп'ютери, які теж мають обмежений доступ. Тому законною вимогою співробітника ТЦК або військовослужбовця буде якраз визначити місце спілкування для військовозобов'язаного громадянина в приміщенні. Таке приміщення в кожному районному територіальному центрі має бути», – повідомила Козак.

Читайте також: У Харкові троє осіб напали на працівників ТЦК, одного з них затримали

Заступниця начальника РТЦК і СП у Києві нагадала, що родичі мають право відвідувати доправлених до ТЦК осіб і вільно з ними спілкуватися.

Вона також зауважила, що термін «бусифікація» стосується випадків затримання тих громадян, які добровільно відмовляються виконувати норми законодавства щодо мобілізації та чинять опір щодо прибуття до ТЦК та СП. За нормативно-правовими актами, такі громадяни можуть бути примусово доставлені до ТЦК та утримуватися там до трьох годин, а іноді – до трьох діб.

«У нас на законодавчому рівні нормативною постановою Кабінету міністрів України дозволено співробітникам поліції у складі груп оповіщення і співробітникам-військовослужбовцям територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки здійснювати розшук громадян, які якимось чином ухиляються від встановлених правил військового обліку, військового обов'язку. Так, воно собою охоплює питання затримання і доставлення до приміщення ТЦК. Це дійсно законодавчо врегульоване», – повідомила Козак.

Вона пояснила, що громадяни, які отримали повістку і добровільно не з’явилися до ТЦК, можуть бути доставлені туди в примусовому порядку і утримуватися там до трьох годин.

«Громадяни, які перебувають у розшуку, і про це є дійсно встановлений факт передачі повідомлення до компетентних органів Національної поліції, їм пропонується добровільно прослідувати до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки для оновлення даних або усунення тих перешкод, які, скажімо так, сприяли передачі їх у розшук. У разі, якщо громадянин чинить злісну непокору або працівникам поліції або співробітникам ТЦК, про це є теж відповідна норма в Кодексі України про адміністративні правопорушення, яка дозволяє співробітнику поліції здійснити під протокол адміністративне затримання такого громадянина, що має певний термін, тобто до трьох годин. І в разі, якщо громадянин чинить непокору із застосування фізичного впливу до військовослужбовців, термін такого затримання може тривати навіть три доби», – повідомила Козак.

Вона зазначила, що відеоролики, які є в соцмережах, засвідчують факти непокори громадян та примусового доставлення їх у районні відділення ТЦК.

Як повідомляв Укрінформ, у Вінниці перевіряють обставини інциденту між поліцейськими, військовослужбовцями ТЦК та СП та перехожими, який стався при спробі затримати втікача-військовозобов’язаного.