
В Україні створять чотири міжрегіональні реабілітаційні центри для військових
Міністерство оборони презентувало два стратегічних проєкти, які мають на меті зміцнити систему військової медицини, - «Центри відновлення та здоров’я» та «Пакунок пораненого».
Їх представив на розширеному засіданні Ради безбар’єрності заступник міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник, передає Укрінформ із посиланням на Міноборони.
Зокрема, проєкт «Центри відновлення та здоров’я» передбачає створення мережі сучасних військово-медичних центрів реабілітації та ментального здоров’я.
«У 2024 році десятки тисяч військових зверталися по психологічну допомогу та проходили реабілітацію, але реальна потреба в таких послугах у рази більша. Система військових госпіталів в Україні не розрахована на таке навантаження. Тому Міноборони запускає масштабний проєкт створення мережі військово-медичних центрів реабілітації та ментального здоров’я. До кінця 2025 року Міноборони створить чотири міжрегіональні реабілітаційні центри, які зможуть одночасно приймати до 1 730 військових», – зазначив Мельник.

Програма реабілітації включатиме медичне лікування, фізіотерапію, психотерапію, підтримку родин військових та соціальну адаптацію. Також на онлайн-платформах "Резерв+" та "Армія+" буде запущено серію навчальних курсів для медичних працівників – для ефективної роботи з військовими, які мають ПТСР.
Проєкт «Пакунок пораненого» – це структурована система натуральної допомоги для всіх військовослужбовців, які зазнали поранень. Комплект міститиме 30 найменувань, зокрема, адаптивний одяг і засоби особистої гігієни, необхідні на етапі стабілізації та подальшого лікування.
«Центри відновлення та здоров’я нададуть можливість військовим швидше проходити лікування та реабілітацію, а “Пакунок пораненого” забезпечить наших захисників необхідними речами з перших днів госпіталізації. Ми також посилено працюватимемо над забезпеченням безбар’єрного простору в усіх медичних закладах Міноборони. Це дасть змогу нашим захисникам та захисницям отримувати якісне лікування та користуватися всіма послугами без обмежень», – наголосив Мельник.
Обидва проєкти є частиною Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору та реальним внеском у розбудову сильної, сучасної та людяної системи військової медицини.
Як повідомляв Укрінформ, по всій Україні вже працює тисяча фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.
Перше фото ілюстративне: Андрій Садовий