
В Україні розробляють іпотечну програму для вихованців інтернатів
Міністерство соціальної політики України працює над новим інструментом державної підтримки дітей-сиріт – перший внесок на придбання власного житла.
Про це повідомила міністр соцполітики Оксана Жолнович, передає Укрінформ з посиланням на міністерство.
«Міністерство соціальної політики працює над розробленням нової програми, яка збільшить можливості молоді з-поміж дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, мати власне житло після виходу з сімейної форми виховання або інституційного закладу. Програма передбачатиме, що держава сплачуватиме перший внесок у разі, якщо молода людина планує придбати житло в іпотеку», - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, і особи з їх числа мають право на забезпечення житлом у разі, якщо вони не мають власного житла. До початку повномасштабного вторгнення в середньому за кошти бюджету щороку фінансувалось придбання житла для 500–600 людей.
У міністерстві підкреслюють, що таких темпів недостатньо, аби забезпечити домівкою всіх, хто цього потребує. На квартирному обліку зараз перебувають 42 тисячі дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, і осіб з їх числа.
Очікується, що новий інструмент сприятиме розширенню можливостей молоді в Україні і формуватиме навички фінансової відповідальності.
Жолнович закликала девелоперів долучатися до проєкту.
«Ми шукаємо партнерів, які готові разом із нами продумати інструмент, що допоможе цим людям отримати своє житло і відчути опору під ногами. Також закликаю банки бути гнучкими і готовими до нових підходів. А громади — ставати простором підтримки й можливостей”, — зазначила вона.
Як повідомлялося, банки України у січні 2025 року видали 475 іпотечних кредитів на загальну суму 867 млн грн. Більшість кредитів за обсягами та за кількістю видано на вторинному ринку нерухомості, а середньозважена ефективна ставка становила 8,3% річних.