
На аптеки, де не знизили ціни, в березні надійшло понад 1,1 тисячі скарг - Ляшко
Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів отримала понад тисячу скарг на аптеки, які з 1 березня не знизили ціни на визначені препарати.
Про це в телеефірі повідомив міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко, передає Укрінформ.
"На жаль, є і недоброякісні аптечні мережі: до Держпроспоживслужби за ці 28 днів надійшло 1156 скарг про те, що аптеки не знизили ціни. І за результатами перевірок цих скарг служба вже оштрафувала суб'єктів господарювання на 213 тисяч гривень", - розповів він.
Глава МОЗ нагадав, що з 1 березня аптечні мережі мали знизити на 30% ціни на 100 найпопулярніших препаратів. За його словами, також упродовж цього місяця знизилися відпускні ціни ще на 104 препарати.
"З 1 квітня розпочинається зниження цін ще на 116 препаратів. Діапазон знижок буде від 52% до 5%. Але 5% - це на дуже дороговартісний препарат, тому там суттєва знижка також буде в середньому. Ми виходимо на 222 препарати, середня знижка фіксується на рівні 17%", - зазначив Ляшко.
Він додав, що для зниження вартості ліків для кінцевого споживача буде запроваджено референтне ціноутворення.
"Ми зараз порівнюємо ціни, які є в дев'яти країнах ЄС, і не дозволяємо виробникам, а також постачальникам, імпортерам реєструвати у нас лікарський засіб, якщо вони його збираються продавати дорожче, ніж у країнах, з якими ми порівнюємо ціни", - пояснив очільник МОЗ.
Як повідомлялося, 12 лютого Верховна Рада ухвалила закон щодо особливостей державної реєстрації лікарських засобів. Документом запроваджуються механізми прозорого ціноутворення на ліки. Згідно з ним, МОЗ вноситиме до Національного каталогу цін задекларовану вартість виробника або імпортера ліків, яка не може перевищувати ціну трьох найнижчих цін у референтних країнах Східної Європи. Аптеки будуть зобов’язані мати в наявності лікарський засіб за однією з трьох найнижчих цін.
Також запроваджуються практики, які мають привести до фактичного зменшення закупівельних цін на ліки: механізм відтермінування знижок, кредитних нот, бонусів та інших форм зворотного коригування ціни можуть застосовуватись ліцензіатами, які провадять господарську діяльність з виробництва лікарських засобів.
Крім того, лікарські засоби, зареєстровані компетентним органом у Великій Британії, країнах ЄС або включені до переліків ВООЗ, отримають дозвіл на реєстрацію в Україні за спрощеною процедурою.