Лунін і топ-10 найдорожчих українських футболістів

Аналітика

Перехід Андрія Луніна в «Реал» - головна трансферна подія 2018 року для  нашого футболу.

Трансфер Андрія Луніна з «Зорі» в «Реал» потрапив в топ-10 найдорожчих переходів українських футболістів за версією Transfermarkt. Видання оцінило цю угоду в 8,5 мільйонів євро. Зазначимо, сума трансферу може зрости, якщо луганський клуб отримає додатково 4,4 мільйона євро як бонус.

Читайте також: Андрій Лунін перейшов в мадридський «Реал»

Топ-10 найдорожчих трансферів українських футболістів.

1.Андрій Шевченко – з «Мілана» в «Челсі», сезон-2006/07 – 43,3 млн євро

2.Андрій Ярмоленко – з «Динамо» в «Боруссія» Дортмунд, сезон-2017/18 – 25 млн євро

3.Дмитро Чигринський – з «Шахтаря» в «Барселону», сезон-2009/10 – 25 млн євро

4.Андрій Шевченко – з «Динамо» в «Мілан», сезон-1999/00 – 23 млн євро

5.Сергій Ребров – з «Динамо» в «Тоттенхем», сезон-2000/01 – 18 млн євро

6.Дмитро Чигринський – з «Барселони» в «Шахтар», сезон-2010/11 – 15 млн євро

7.Анатолій Тимощук – з «Шахтаря» в «Зеніт», сезон-2006/07 – 14,5 млн євро

8.Євген Коноплянка – з «Севільї» в «Шальке», сезон-2017/18 – 12,5 млн євро

9.Анатолій Тимощук – з «Зеніта» в «Баварію», сезон-2009/10 – 11 млн євро

10.Андрій Лунін – з «Зорі» в «Реал» Мадрид, сезон-2018/19 – 8,5 млн євро

Додамо, що Андрій Лунін став найдорожчий українським воротарем, найбільшим продажем «Зорі» та найдорожчим воротарським трансфером в історії мадридського «Реалу»!

Читайте також: Андрій Лунін: У мене було 3 тисячі пропозицій, але «Реал» - це моя мрія

Два сценарії для Луніна в «Реалі»

Сценарій перший – позитивний. Український воротар поступово закріплюється у складі мадридського клубу і за два-три сезони виростає до першого номера команди. Тут головне аби у подібний розвиток подій повірив сам Андрій, бо в «Реалі» у нього повірили. І справа навіть не у грошах, а у тому, що 19-річний Лунін переміг у шаленій конкуренції. Уявляєте, скільки молодих воротарів були у полі зору скаутів «Реала».  

Однак, шлях до першого номера буде складний. Він може виявитись ще складнішим, якщо «Реал» влітку купить бразильського воротаря Аліссона. Однозначно, цей сезон українець проведе в оренді – або у фарм-клубі «Кастілья» (третій дивізіон), або ж у іншій команді з Ла Ліги чи навіть іншому чемпіонаті. Оренда Луніну необхідна, бо йому не можна втрачати ігровий ритм. Перебування в запасі може загальмувати його прогрес, а це ні «Реалу», ні Луніну не потрібно.

Найближчий сезон стане визначальним для українського воротаря. Якщо він не втратить футбольну адекватність, витримає усі ментальні випробування, уникне спадів форми і травм, то цілком ймовірно через рік побачимо Луніна і на «Сантьяго Бернабеу». Принаймні, шанс він отримає.

Читайте також: Юрій Вернидуб: Лунін не повернеться в «Зорю» в оренду

Сценарій другий – негативний. В нього дуже не хочеться вірити, але невдалі виступи українців в чемпіонаті Іспанії лякають. Згадаймо, хоча б провали Чигринського в «Барселоні», Коноплянки в «Севільї», Зозулі в «Бетисі». Усі вони не змогли розкритися, бо так і не зрозуміли місцевий футбол, закрились у собі і не мали контакту з командою, тренерами, вболівальниками.

Воротареві водночас і простіше (він поза тактичними схемами), і складніше (він один на один з власними помилками). Сподіваємось, Андрій Лунін усе це матиме на увазі. Він швидко вивчить мову, швидко адаптується до нових умов і вимог. А головне, він прислухатиметься до мудрих порад і фільтруватиме усе непотрібне для кар’єри.

Святослав Василик, Київ