Радий бути вдома, медаль - для ЗСУ: як стрибуни в Київ поверталися

Радий бути вдома, медаль - для ЗСУ: як стрибуни в Київ поверталися

Збірна України зі стрибків у воду повернулася до рідного київського басейну після змагань світової першості.

Українські стрибуни у воду здобули «срібло» на чемпіонаті світу з водних видів спорту в Будапешті. Історична медаль в дисципліні мікст-стрибків  з вишки на рахунку Олексія Середи і Софії Лискун. Вони, як і інші члени збірної України, вперше повернулися до Києва з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, повідомляє спеціальний кореспондент Укрінформ. В Київ приїхали не з пустимими руками, а передали нашим захисникам карети швидкої допомоги.

Перш ніж зайти до спортивного комплексу «Ліко» президент федерацій зі стрибків у воду та з синхронного плавання Ігор Лисов разом зі спортсменами урочисто передали Першому добровольчому мобільному шпиталю імені Миколи Пирогова дві карети швидкої допомоги. Машини поїдуть рятувати захисників на Донеччині. «Швидкі» освятили в добрий путь навпроти Спасо-Преображенського собору. 

Далі - довгоочікувана зустріч. Спортсмени, зокрема Середа, боязко і невпевнено робили перші кроки комплексом. Збірники по-особливому  бережно заходили в басейн, кожен крок був виваженим. Наймолодший чемпіон Європи і призер світової першості в Будапешті не стримував емоцій.

«Я навіть не можу описати свої почуття зараз. Дуже чекав цього моменту. З Києва я виїхав одразу 24-го лютого, вибухів і сирен не чув, тому повертатися додому було не страшно. Думаю, людям з Маріуполя, Харкова й інших міст їхати додому після перемоги буде важче. Зараз базуватимемося тут, а потім на збори в Туреччину і на чемпіонат Європи», - сказав Олексій Середа. 

На оглядини у спортсменів було щонайбільше хвилин 15. Потім всі разам, тренери, спортсмени і президент, сіли за стіл і обговорили результати виступу на світовій першості і подальші плани.

«Ми бачимо, що світ, зокрема стрибків у воду, розвивається і прогресує. Бачимо, як зростає коефіцієнт складності виступів. Я задоволений, що у нашій школі є такі флагмани, як Олексій Середа, Кірілл Болюх, Софія Лискун й інші. У цієї збірної великий потенціал, але потрібно попрацювати над помилками. Цього разу збірна була розділена. Частина готувалася в німецькому Аахені, частина - в Хорватії, в Задарі, без належних умов. З цих причин на світовій першості не виступали Сербін й Арнаутова. У вівторок хочу організувати зустріч з усім тренерським складом, тренером міністерства Квашою і вирішити питання з тим, щоб команда готувалася разом. Зараз після чемпіонату світу кожен особистий тренер зробить роботу над помилками. За цей час, що залишається до чемпіонату Європи, звісно, не зможе ускладнити програму, цим вже займуться після завершення сезону, але щоб в Римі все виконати чітко і якісно, - можуть. Для цього у нашому басейні створені всі умови», - сказав Ігор Лисов.

Читайте також: Олексій Середа: Присвячую медаль чемпіонату світу усім захисникам України

Наприкінці промови він звернувся до лідера збірної Олексія Середи, нагадавши спортсмену, що на нього покладають великі сподівання. В ідеалі - тріумф на Олімпіаді. 

Потім слово взяв сам срібний призер чемпіонату світу. 

«Це перша моя медаль з чемпіонату світу і ця нагорода не лише для мене і нашої команди, а й для всієї країни, нашої армії, бійців. У мене з’явився ще більший стимул тепер виборювати медалі, щоб допомагати своїй країні. У нас найкращі люди! Я в цьому ще раз переконався, будучи за кордоном. Радий, що зміг повернутися до свого другого рідного дому, скучив за атмосферою, яка у нас тут панує», - сказав Середа. 

Після офіційної розмови Олексій побіг в басейн - просто подивитися. Окрім того, розповів про свої подальші плани.

«Свою програму буду ускладнювати, готуватиму 1-2 стрибка, залежно від свого фізичного стану, від того, наскільки я додам в зрості. З найзаповітніших спортивних цілей маю бажання перемогти представників Китаю. Для цього потрібно багато працювати і я готовий до цього», - підсумував Середа.

Читайте також: Середа та Лискун виграли «срібло» ЧС у синхронних стрибках з десятиметрової вишки

Срібний призер ЧС завжди з радістю розповідає про своє спортивне життя, але його покликали на масаж. Він потиснув вашому слузі правицю і пішов. На відпочинок часу немає - попереду чемпіонат Європи в Римі.

Фото: прес-служба федерації

Віталій Ткачук, Київ