Бідний: Найбільший виклик - захистити спорт від шахрайства та корупції

У столичному в Олімпійському домі відбулася зустріч членів міжвідомчої робочої групи «Національна платформа доброчесності спорту» з представниками Федерації волейболу України.

Як повідомляє пресслужба Мінмолодьспорту, з вітальним словом виступили міністр молоді та спорту України, голова Національної платформи доброчесності спорту Матвій Бідний та президент Федерації волейболу України Михайло Мельник, передає Укрінформ.

Відкриваючи захід, Матвій Бідний приділив велику увагу напряму доброчесності спорту у діяльності Міністерства.

«Маніпуляції, у тому числі договірні матчі, фактично руйнують спорт, порушуючи чесність змагань, створюючи ризики для спортсменів, особливо молоді, підривають віру у спортивні цінності. Україна, яка однією з перших ратифікувала Конвенцію Ради Європи проти маніпулювання спортивними змаганнями, а згодом і створила Національну платформу доброчесності спорту, є визнаним учасником міжнародної спільноти у збереженні чистоти та прозорості спорту. Упевнений, лише спільними зусиллями зі спортивною спільнотою зможемо отримати найкращий результат на напрямі доброчесності спорту», - наголосив міністр.

Михайло Мельник наголосив на важливості навчати молодих спортсменів перед початком їхньої професіональної кар’єри, щоб уберегти від згубного впливу «легких» грошей.

Виступаючи на засіданні, віцепрезидент НОК України, перший заступник голови Національної платформи доброчесності спорту Олексій Перевезенцев поінформував про заходи Міжнародного олімпійського комітету розроблені спеціально для боротьби із маніпулюванням спортивними змаганнями на міжнародному та національному рівнях. Він нагадав про Кодекс олімпійського руху щодо запобігання маніпулюванням спортивними змаганнями та важливість інтеграції його положень в регулюючі документи спортивних організацій.

Читайте також: Матвій Бідний відвідав національні антидопінгові установи

Секретарка Національної платформи доброчесності спорту, начальниця управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Наталія Радчук презентувала правові засади та основні завдання діяльності міжвідомчої робочої групи, яка об’єднує представників державних органів, громадських організацій спортивної спрямованості та приватного сектору. Вона проговорила з учасниками результати роботи Національної платформи у 2023-2024 роках, зокрема про статистику розгляду міжвідомчою робочою групою повідомлень про порушення спортивної доброчесності.

Фото: mms.gov.ua.