Рада Європи продовжує стежити за справою Сущенка

Рада Європи продовжує наполягати, що ув'язнення журналіста Укрінформу Романа Сущенка - це перший рівень атак на журналістів, та доповнила кейс у його справі. 

Про це йдеться на сайті Ради Європи.

«27 березня 2018 року Московський міський суд продовжив строк тримання під вартою Романа Сущенка на шість місяців - до 16 вересня 2018 року. На це рішення було подано апеляцію», - йдеться в оновленні, розміщеному на платформі з просування захисту та свободи журналістів на сайті Ради Європи.

Там також вказано, що паризький власний кореспондент Укрінформу, який працював на цій посаді з 2010 року, був заарештований після прибуття в Росію, його звинуватили в шпигунстві, що агентство наполегливо спростувало. Повідомляється і про те, що сім'я журналіста залишалася без новин про нього протягом двох днів після того, як він вилетів із Парижа з приватним візитом до Москви під час своєї відпустки. 

В описі кейсу Сущенка вказується на його скарги щодо психологічного тиску і заборони зв'язатися з дружиною, щоб повідомити її про свій арешт.

Читайте також: Переговори про обмін Сущенка прискорять після вироку - адвокат

Як відомо, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка в порушення міжнародних правил затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

7 жовтня йому висунули обвинувачення в «шпигунстві». У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР Міноборони це спростували.

Мосміськсуд продовжив арешт Сущенка до 16 вересня.