Трамп підписав директиву про освоєння Місяця
Президент США Дональд Трамп підписав "директиву номер один" щодо космічної політики країни, згідно з якою Сполучені Штати відсилатимуть астронавтів на Місяць, у тому числі з метою підготовки наступних тривалих польотів у космос.
Урочиста церемонія підписання відбулася в понеділок у Білому домі, передає власний кореспондент Укрінформу.
"Директива, яку я підписую сьогодні, переорієнтує американську космічну програму на дослідження та відкриття людства. Це важливий крок для повернення американських астронавтів на Місяць – вперше з 1972 року", - заявив американський лідер.
Він підкреслив, що мета цієї місії - не тільки встановити прапор та залишити сліди на поверхні супутника Землі, але й "створити основу для можливих місій до Марсу і очевидно, колись, до багатьох інших далеких світів".
У Білому домі також прокоментували підписання Трампом директиви щодо космічної політики країни.
"Президент дослухався рекомендацій Національної космічної ради, і він змінить нашу космічну політику, щоб допомогти Америці стати рушійною силою в космічній галузі, отримувати нові знання про космос, а також стимулювати неймовірні технології", - заявив заступник речника "Білого дому" Хоган Гідлі.
Як відомо, багато країн, у тому числі, США, СРСР (потім Росія), Китай, Європейське космічне агентство реалізовували проекти дослідження Місяця. При цьому висаджувати астронавтів на супутнику Землі вдавалося лише американським експедиціям у 1969-му, 1971-му й 1972-му роках. Останніми, хто побував на Місяці, були астронавти місії Аполон-17 у грудні 1972 року. Вони провели там більще трьох діб (майже 75 годин) й успішно повернулися на Землю зі зразками місячної породи.
Фото: Shawn Thew-Pool/Getty Images