Австралія планує застосувати блокчейн у системі держстрахування
Австралійський уряд оголосив про плани тестового застосування блокчейна у національній системі страхування недієздатності (NDIS). Програма під назвою Making Money Smart дозволить автоматизувати страхові виплати і скоротити ймовірність шахрайств.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу з посиланням на офіційний сайт Державного об’єднання наукових і прикладних досліджень Австралії (CSIRO).
“Потенціал цієї технології для NDIS є захоплюючим, починаючи від розширення можливостей для користувачів, зниження адміністративних витрат для підприємств та більшої прозорості для уряду... “Розумні гроші” знають, на що вони можуть бути витрачені, ким можуть бути витрачені і коли вони можуть бути витрачені”, - йдеться в офіційному прес-релізі CSIRO.
Making Money Smart є спільним проектом Сommonwealth Bank та CSIRO. В його основі лежить концепція “розумних грошей”.
Автори проекту пояснили, що вибрали NDIS тому, що ця страхова програма відрізняється персоналізованими умовами виплат: кожен учасник має індивідуальний план з кількома категоріями бюджету.
DL-технології дозволять автоматизувати процес виплат і зробити страхування більш прозорим.
До проекту залучено Агентство з цифрових трансформацій, Національне агентство страхування інвалідності, Департамент соціальних служб, Департамент людських послуг, Скарбницю, Резервний банк Австралії, Мережу послуг для людей з обмеженими можливостями, Службу першої допомоги Австралії, Національну службу інвалідності, Платформу нових платежів, Австралійську асоціацію цифрової комерції та FinTech Australia.
Очікується, що наприкінці проекту автори випустять звіт, в якому будуть розглянуті переваги дизайну та недоліки системи, що базуються на технології блокчейн, в основу якого ляжуть відгуки користувачів.
Блокчейн, тобто ланцюжок блоків транзакцій (англ. Blockchain, Block chain[1] від block — блок, chain — ланцюг) — розподілена база даних, яка підтримує перелік записів, так званих блоків, що постійно зростає. База захищена від підробки та переробки