У Канаді попередили про небезпеку “Інтернету речей”

Зловмисники в Інтернеті все частіше намагаються отримати неавторизований доступ до різноманітних домашніх електронних пристроїв.

Про це йдеться у звіті Канадського центру кібернетичної безпеки, який є розпорядженні Укрінформу.

“Канадці стали частіше наражатися на кіберзагрози разом зі збільшенням кількості приєднаних до Інтернету пристроїв, таких як: телевізори, побутові прилади, термостати та машини. Виробники поспішили під’єднати якомога більше пристроїв до Мережі, часто надавши пріоритет легкості використання, а не безпеці”, - зазначається у звіті.

Читайте також: Викрили хакерів, які п’ять років продавали персональні дані українців у DarkNet

Експерти центру наголосили, що часто помічають використання кіберзловмисниками безпекових слабкостей у приладах, “що призводить або до порушення роботи приладу або до використання його як платформи для проведення шкідливих кібердій”.

“Ми також виявили випадки використання шкідливого програмного забезпечення для пошуку вразливостей системи, які дали змогу кіберзловмисникам здійснити неавторизовані дії, такі як запустити ботнет”, - стверджується у документі.

За оцінками експертів, кіберзловмисники в майбутньому найвірогідніше “віддаватимуть перевагу запуску ботнетів не за допомогою особистих комп’ютерів, а через інші приєднані до Інтернету пристрої”.

Читайте також: Боти вперше в історії атакували смарт-телевізори

Нагадаємо: центр із кібербезпеки було створено минулого року для допомоги приватному секторі у боротьбі із кібернетичними викликами, що постають перед Канадою. Новий орган почав роботу у рамках Центру безпеки комунікацій - спецслужби, відповідальної за зовнішню радіоелектронну розвідку, захист урядових електронних інформаційних і комунікаційних мереж, а також криптографію.