Amazon запустить 3236 супутників - для швидкісного інтернету по всьому світу
Amazon, слідом за SpaceX і OneWeb, планує запустити тисячі супутників для створення системи глобального супутникового інтернету.
Про це повідомляє Naked Science.
"Американська корпорація Amazon заявила, що збирається випустити на навколоземну орбіту 3236 супутників зв'язку. Вони повинні надати доступ в інтернет десяткам мільйонів людей", - йдеться в повідомленні.
Наголошується, що подібні ідеї сьогодні розвивають відразу кілька компаній, серед яких — SpaceX і OneWeb. Перша повідомила про такі наміри ще в 2016 році. Вона опублікувала проект, в якому розкрила деякі деталі: наприклад, що супутники будуть виводитися на низьку навколоземну орбіту (1110-1325 кілометрів) за допомогою ракет-носіїв Falcon Heavy. Всього вона планує запустити 12 тисяч супутників, але Федеральна комісія із зв'язку США (FCC) схвалила тільки 4 425. Компанія повинна випустити дві тисячі супутників до 2024 року.
Загальна особливість всіх проектів у тому, що вони припускають мережу з сотень або тисяч супутників, розташованих на різних висотах. Низьке розміщення дозволить істотно знизити затримку при передачі сигналу. Завдяки цьому більш доступними стануть такі вимогливі до затримок сервіси, як відеозв'язок або онлайн-ігри.
Amazon планує запустити 3236 супутників, проте багато деталей досі залишаються невідомими. Наприклад, компанія не говорить, хто буде створювати апарати і коли їх випустять на орбіту. Також вона ще не отримала дозвіл від Федеральної комісії зв'язку. Тим не менш Amazon веде переговори з Міжнародним союзом електрозв'язку (ITU). Цей проект носить назву Kuiper.
У його описі говориться, що 784 супутника виведуть на орбіту з висотою 590 кілометрів, 1296 супутників займуть 610-кілометрову орбіту, решта 1156 супутників розташуються на висоті 630 кілометрів. У компанії підтвердили, що цей проект спрямований на забезпечення високошвидкісного широкосмугового з'єднання по всьому світу. Теоретично він повинен забезпечити доступом в інтернет 95 відсотків населення планети.