Астронавти NASA на SpaceX Crew Dragon полетять не раніше 2020 - ЗМІ
Перший політ у космос американських астронавтів на комерційному кораблі відкладають до 2020 року.
"SpaceX та її главу Ілона Маска критикують за те, що вони не виконують свої обіцянки. Торік Маск заявляв, що перші польоти на Марс можуть відбутися вже у 2019 році. Через труднощі в розробці ракет-носіїв і космічних кораблів керівництво SpaceX було змушене відмовитися від заявлених термінів. Зараз у компанії сподіваються, що вони зможуть доставити астронавтів на Місяць у 2024 році... Але, схоже, що ці прогнози не збудуться, оскільки SpaceX недавно пропустила черговий дедлайн щодо запуску пілотованої місії космічного корабля Сrew Dragon", - йдеться у повідомленні.
Crew Dragon повинен був стати головним космічним кораблем NASA для відправки астронавтів на Міжнародну космічну станцію (МКС). Досі американська аерокосмічна адміністрація користується послугами російських кораблів "Союз".
Торік у SpaceX обіцяли, що встигнуть закінчити тестові польоти Crew Dragon до весни 2019-го, і перший пілотований астронавтами NASA політ на цьому кораблі відбудеться вже у липні цього року.
Через вибухи двигуна космічного корабля під час його тестового запуску в квітні компанія не змогла вкластися в терміни. Згідно з недавнім звітом NASA, перший політ їх астронавтів на комерційному апараті відбудеться не раніше 2020-го. Причому, перевізником NASA може стати як Crew Dragon від SpaceX, так і CST-100 від Boeing.
Раніше влада США попереджала NASA, що їхні комерційні підрядники сильно запізнюються, оскільки контракт на запуск астронавтів на МКС за допомогою російських "Союзів" закінчується вже восени 2019-го. Тому NASA продовжило контракт з Роскосмосом до вересня 2020 року.
Якщо SpaceX і Boeing не встигнуть підготувати свої кораблі до цього часу, NASA потрібно буде знову користуватися послугами російських кораблів. В ідеалі, нові космічні кораблі Сrew Dragon і CST-100 повинні значно здешевити вартість відправки астронавтів на МКС для NASA і допомогти їм відмовитися від польотів на застарілих апаратах "Союз".